Po studiach Adrian planuje wrócić do Wrocławia

i

Autor: K. Musiejczuk Po studiach Adrian planuje wrócić do Wrocławia

Wrocławianin rośnie na polskiego Tigera Woodsa! [WIDEO, AUDIO]

2016-02-24 10:50

Adrian Meronk już dwa razy został polskim golfistą roku​. Na tym jednak młody sportowiec nie poprzestaje. Chciałby zostać najlepszym golfistą świata.

Adrian Meronk ma 23 lata. Na co dzień studiuje i trenuje w Stanach Zjednoczonych, gdzie startuje w lidze uniwersyteckiej. Sezon zainaugurował czwartym miejscem w prestiżowym turnieju Jones Cup – był tam najlepiej sklasyfikowanym Europejczykiem.

Wszystko zależy ode mnie

Golfem zaraził Adriana tata, który swego czasu był jednym z najlepszych golfistów w kraju. Nie tylko dlatego ten sport był dla niego oczywistym wyborem.

- Na polu wszystko zależy ode mnie. Nie muszę oglądać się na innych kolegów z zespołu i też pełną odpowiedzialność za swoje decyzje - tłumaczy Adrian.

Być najlepszym

Adrian Meronk ma ambitne plany.

- Moim największym marzeniem jest zostanie najlepszym golfistą na świecie i zdobycie karty PGA2. Oczywiście chciałbym też wygrać turniej wielkoszlemowy. Moi celem jest także reprezentowanie Polski na igrzyskach olimpijskich - opowiada dwukrotny mistrz Polski.

Adrian Meronk studiuje teraz w USA. Gra tam w lidze uniwersyteckiej

i

Autor: ETSU Adrian Meronk studiuje teraz w USA. Gra tam w lidze uniwersyteckiej

W Stanów Zjednoczonych łatwiej się jednak gra w golfa niż we Wrocławiu.

- USA jest na pewno najbardziej rozwiniętym krajem jeśli chodzi o golfa. Dużo więcej pól, więcej ludzi gra, kultura golfowa jest rozwinięta - wyjaśnia Adrian Meronk.

Mimo to po studiach Adrian chce wrócić do Wrocławia i tutaj rozwijać swoją zawodową karierę.

Gdzie grać w golfa?

Na Dolnym Śląsku też jest gdzie trenować. Pola golfowe znajdziemy między innymi w Brzeźnie, Szczytnej, czy w Krynicznie kilka kilometrów od Wrocławia. Z kolei pola do minigolfa są nawet w samym Wrocławiu.  

Zobacz film reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

#Wrocław ma swojego Tigera Woodsa! [WIDEO, AUDIO] Adrian Meronk już dwa razy został polskim golfistą rokuCzytaj więcej na: http://wroclaw.eska.pl/sport/wroclawianin-rosnie-na-polskiego-tigera-woodsa-wideo-audio-adrian-meronk-juz-dwa-razy-zostal-polskim-golfista-roku/116792

Posted by ESKA INFO Wrocław on 24 luty 2016

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

Czytaj także: Policja chciała zatrzymać ją do kontroli. Tak uciekała, że wylądowała w rzece​