We Wrocławiu z okazji Dnia Świętego patryka zielony będzie stadion, w Warszawie Pałac Kultury i Nauki, a w Poznaniu ratusz

i

Autor: Lulek89/CCA SA 3.0/wikimedia.org We Wrocławiu z okazji Dnia Świętego patryka zielony będzie stadion, w Warszawie Pałac Kultury i Nauki, a w Poznaniu ratusz

Wrocławski stadion zmienia kolor. Na zielony [WIDEO]

2016-03-14 12:40

Jednak tylko na jeden wieczór. Powód to irlandzkie święto, Dzień Świętego Patryka. Membrana areny została już naprawiona, więc efekt powinien zrobić wrażenie.

Wrocławski stadion zaświeci się na zielono w czwartek, 17 marca pomiędzy godziną 19.00 a 22.00. 

Opublikowany przez Stadion Wrocław na 14 marca 2016

Arena we Wrocławiu będzie jednym z wielu obiektów w Polsce i na świecie, którego tego dnia podświetlane są na kolor Irlandii. W Dniu Świętego Patryka zielone będą też między innymi Empire State Building, Wieża Eiffla, egipskie piramidy czy Opera w Sydney.

Dziura w stadionie zniknęła

Dopiero co zakończyła się naprawa membrany wrocławskiego stadionu. W czwartek i piątek likwidowana była dziura, którą odkryto pod koniec lutego. 

- Uszkodzenie na początku było małe. Potem prawdopodobnie powiększył je wiatr. Naprawa dziury polegała na sklejeniu elementów, które się rozerwały przy pomocy łaty z tego tworzywa, z którego wykonana jest membrana. Za te prace zapłaciliśmy mniej niż 15 tysięcy złotych - deklaruje Aleksandra Michałek ze Stadionu Wrocław.

Nikt nie wie skąd wzięła się dziura w membranie stadionu

i

Autor: Wojciech Góralski Nikt nie wie skąd wzięła się dziura w membranie stadionu

Dodaje też, że nawet z dziurą stadion mógł przy pomocy lamp ledowych zmienić kolor. Teraz jednak nic nie powinno zepsuć efektu.

Kolorowy Stadion Wrocław

Wrocławski stadion stosunkowo często jest podświetlany. Iluminacja areny może mieć różne kolory. Na przykład z okazji Dnia Życzliwości cztery lata temu, decyzją internautów, stadion został podświetlony na kolor tęczowy.

Zobaczcie, jak to wyglądało:

Czytaj także: Powstaje mapa bezpieczeństwa Dolnego Śląska. W sieci sprawdzisz, gdzie są wypadki, pożary czy kradzieże [AUDIO]