Wulgarne napisy i krzyż na drzwiach biura poselskiego posła PiS

i

Autor: mat. policji

Wulgarne napisy na drzwiach biura poselskiego posła PiS. Policja szuka sprawców

2021-12-06 8:29

Wymalowane czerwoną farbą napis „J...ć PiS” oraz krzyż pojawiły się na drzwiach do biura poselskiego Wojciecha Zubowskiego z Prawa i Sprawiedliwości w Głogowie. Sprawcy zniszczyli też zamek w drzwiach. Dochodzenie w tej sprawie wszczęła policja.

Na drzwiach do budynku przy ul. Poczdamskiej w Głogowie, w którym mieści się biuro poselskie Wojciecha Zubowskiego z Prawa i Sprawiedliwości, nieznani sprawcy wymalowali czerwoną farbą wulgarny napis „J...ć Pis” oraz krzyż. Wandale zniszczyli też zamek w drzwiach, wpuszczając do niego klej. Dopóki w zamku nie wymieniono wkładki, do swoich biur nie mogli się dostać najemcy, wynajmujący lokale w budynku.

- Widziałem to. Nie sądzę, aby było co komentować - powiedział poseł Wojciech Zubowski w rozmowie z portalem myglogow.pl.

Zgłoszenie o zniszczeniu mienia dotarło do policjantów w piątek. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia i poszukują sprawców.

- Grupa dochodzeniowa była na miejscu i zabezpieczyła ślady oraz dowody w sprawie tego zniszczenia mienia - poinformował podkom. Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Poszukujemy osoby lub osób, które mogły to zrobić. W zależności od naszych ustaleń będziemy podejmować dalsze kroki w tym postępowaniu.

Karetka z sercem przemknęła przez zakorkowany Wrocław