Wypadek na Odrze we Wrocławiu

i

Autor: materiały policji

Wypadek na Odrze we Wrocławiu. 14-latek wypadł z łodzi i omal nie utonął

2021-05-26 12:57

O krok od tragedii na Odrze we Wrocławiu. 14-latek wypadł z przewróconej łodzi wioślarskiej i omal nie utonął. Wycieńczonego chłopca, który z trudem utrzymywał się na powierzchni, w ostatniej chwili wyciągnęli z wody policjanci z Komisariatu Wodnego.

Do groźnego wypadku doszło we wtorek (25 maja) na Odrze we Wrocławiu. Ok. godz. 17 policjanci z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zauważyli w okolicy ul. Wyspiańskiego łódź wioślarską wywróconą do góry dnem, a obok niej osobę, która z trudem utrzymywała się nad lustrem wody. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na ratunek.

- Policjanci wciągnęli młodego mężczyznę na pokład służbowej łodzi. Okazało się, że jest to 14-latek - informuje podkom. Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Nastolatkowi udzielono pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zabezpieczono wywróconą łódź wioślarską.

Na szczęście, nastolatkowi nic poważnego się nie stało. Tym razem pomoc nadeszła w samą porę. Policjanci apelują jednak, by w sytuacji, gdy widzimy, że zagrożone jest czyjeś życie i zdrowie, jak najszybciej powiadomić o tym odpowiednie służby lub policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Wyprzedzał na zakazie, zderzył się czołowo i dachował