Decyzja o zamykaniu Wyspy Słodowej na noc wywołała liczne protesty

i

Autor: Joanna Strutyńska Decyzja o zamykaniu Wyspy Słodowej na noc wywołała liczne protesty

Wyspa Słodowa od dziś czynna dłużej

2016-05-20 14:36

W piątki, soboty i święta teren będzie dostępny dla mieszkańców o trzy godziny dłużej niż do tej pory.

O zmianę godzin funkcjonowania Wyspy Słodowej walczył właściciel barek przycumowanych przy tym terenie. Co prawda wnioskował on, żeby Słodowa była otwarta latem przez całą noc, jednak Zarząd Zieleni Miejskiej zdecydował nieco inaczej.

Przerwa techniczna zostaje, ale będzie krótsza

Do tej pory Wyspa Słodowa była otwarta pomiędzy godziną 6.00 a 24.00. Teraz w piątki, soboty i święta teren będzie otwarty do godziny 3.00. Zatem przerwa techniczna będzie obowiązywała od poniedziałku do czwartku i w niedzielę od 24 do 6 rano a w piątki, soboty i święta od 3.00 do 6 rano.  

- Statystyki dotyczące bezpieczeństwa jasno pokazują, że wprowadzenie monitoringu oraz ograniczonego czasu przebywania na Wyspie sprawdziły się. Wychodząc  jednak naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, w okresie letnim od 20 maja do 31 października 2016 wydłużymy godziny funkcjonowania Wyspy Słodowej - deklaruje Małgorzata Szafran z wrocławskiego magistratu.

Taką zmianę pod koniec kwietnia zadeklarował prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, o czym informowaliśmy Was jako pierwsi.

Co sądzicie o takiej zmianie? Piszcie w komentarzach!

Czytaj także: Wrocław: Bomba w autobusie linii 145. Wybuchła na przystanku [AKTUALIZACJA, WIDEO, ZDJĘCIA, AUDIO]