Za te grzechy nie dostaniesz rozgrzeszenia na spowiedzi wielkanocnej. Grzechy ciężkie i lekkie - z tego trzeba się spowiadać

2022-04-15 10:42
Spowiedź wielkanocna 2022
Autor: cottonbro / Pexels Za jakie grzechy można nie dostać rozgrzeszenia? Oto lista najcięższych grzechów

Spowiedź wielkanocna 2022 to dla katolików ważny czas. Wiele osób w okresie Wielkanocy przystępuje do spowiedzi po długiej przerwie, by zmierzyć się ze swoimi grzechami. Niektórzy, pomimo wyznania grzechów i mocnego postanowienia poprawy, nie dostaną rozgrzeszenia od księdza. Jaka jest różnica między grzechami ciężkimi a lekkimi i kiedy ksiądz "nie odpuka" w konfesjonale? Oto lista grzechów, za które nie dostaniesz rozgrzeszenia na spowiedzi wielkanocnej 2022. Sprawdź!

Grzechy, za które nie dostaniesz rozgrzeszenia

Katolicy powinni spowiadać się przynajmniej raz w roku. Okres Wielkanocy to czas, gdy wiele osób przystępuje do spowiedzi, niektórzy po bardzo długiej przerwie. Spowiedź wielkanocna 2022 to okazja do zrobienia rachunku sumienia, wyznania swoich grzechów oraz postanowienia poprawy. Trzeba pamiętać, że podczas spowiedzi należy wyznać wszystkie popełnione grzechy, nawet te, za które można nie dostać rozgrzeszenia. wielu katolików bardzo się tego obawia. Zastanawiają się, czy tylko za grzechy ciężkie można nie dostać rozgrzeszenia. Kiedy na zakończenie spowiedzi ksiądz może "nie odpukać" w konfesjonał? Zebraliśmy listę najcięższych grzechów, za które można nie dostać rozgrzeszenia od księdza podczas spowiedzi wielkanocnej 2022.

Lista grzechów, za które nie dostaniesz rozgrzeszenia znajduje się w naszej galerii - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Grzechy ciężkie i lekkie - z czego trzeba się spowiadać?

Czym się różnią grzechy ciężkie od grzechów lekkich? Grzechy ciężkie, nazywane także śmiertelnymi, to grzechy bardzo poważne, popełniane świadomie i celowo. Można je odpuścić jedynie podczas spowiedzi. Mylnie uważa się, że grzechy ciężkie to te, za które nie otrzymamy rozgrzeszenia i dlatego nazywa się je śmiertelnymi. Grzechy ciężkie zabijają miłość, są przeciwne miłości Boga i bliźniego. Ksiądz może je rozgrzeszyć podczas spowiedzi, jeśli grzesznik wyraża mocne postanowienie poprawy i żal za grzechy. Z kolei grzechy lekkie to tak zwane grzechy powszednie, mniejszej wagi. W przeciwieństwie do grzechów ciężkich, mogą rozstać odpuszczone podczas spowiedzi powszechnej.

Sonda
Czy przystąpiliście/przystąpicie do spowiedzi wielkanocnej 2022?
Beszamel: jak ozdobić mazurki wielkanocne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE