Szkoła Górnickiego zakaz wjazdu

i

Autor: maps.google.pl/pixabay

Zamkną ulice pod szkołami we Wrocławiu. Sprawdźcie szczegóły

2021-09-28 11:07

Już w piątek, 1 października, w pobliżu wrocławskich szkół rozpocznie się akcja „Szkolna ulica”. Ruch samochodowy zostanie zakazany pod trzema podstawówkami. Sprawdźcie lokalizacje.

Przed szkołami pojawią się znaki zakazu ruchu dla pojazdów mechanicznych i bariery. W ten sposób fragmenty ulic zostaną wyłączone z ruchu samochodowego. Będzie można się nimi poruszać tylko pieszo, rowerem lub hulajnogą. Ograniczenia będą obejmowały krótkie, 100-metrowe odcinki ulic i będą trwały przez pół godziny przed pierwszą lekcją.

W zeszłym roku programem „Szkolna ulica” objęto dwie szkoły, w tym roku będą to trzy podstawówki:

  • SP 84 przy ul. Górnickiego na Ołbinie;
  • SP 76 przy ul. Wandy na osiedlu Powstańców Śląskich;
  • SP 24 przy ul. Częstochowskiej na Złotnikach.
Wielki Zeppelin nad Wrocławiem

Akcja potrwa miesiąc. Oprócz zakazu ruchu prowadzone będą badania ruchu i badania opinii uczniów i rodziców. – Chcemy, aby dzieci częściej docierały do szkoły rowerem lub pieszo, zamiast samochodem. Zwiększenie wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się po mieście jest kluczowe, by dzieci mogły samodzielnie docierać do szkoły, a przede wszystkim by rodzice zaufali, że nie muszą dzieci odwozić samochodem pod same drzwi placówki – wyjaśnia Anna Szmigiel-Franz, Oficer Piesza z Biura Zrównoważonej Mobilności.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje 19-letnia Ola. Motocyklistka zmarła w szpitalu po tragicznym wypadku. GALERIA PONIŻEJ.

Sonda
Czy zamykanie ulic pod szkołami to dobry pomysł?