Zima nie ODPUŚCI? Dziś będziemy trząść się z ZIMNA [PROGNOZA POGODY]

2020-12-01 5:00 KM
Zima nie ODPUŚCI? Dziś będziemy trząść się z ZIMNA [PROGNOZA POGODY]
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Zima nie ODPUŚCI? Dziś będziemy trząść się z ZIMNA [PROGNOZA POGODY]

Prognoza pogody na wtorek (1.12). Początek grudnia nieco łagodniejszy od końcówki listopada? Tak wynika z analizy meteorologów. Wczorajszy dzień przyniósł opady śniegu i śniegu z deszczem, a w najbliższych godzinach będzie o nie ciężko. Nie oznacza to jednak, że unikniemy w Polsce mrozu. Szczegółowe prognozy znajdziecie w poniższym artykule.

Spis treści

  1. Prognoza pogody na wtorek (1.12). Zimowy klimat
  2. Prognoza pogody. Noc z wtorku na środę (1-2.12.2020)

Prognoza pogody na wtorek (1.12). Zimowy klimat

W poniedziałek informowaliśmy was o ataku zimy, na który składały się niskie temperatury, opady śniegu lub deszczu ze śniegiem i oblodzenia. Na szczęście we wtorek (1.12.2020) będzie nieco lepiej, choć nadal w niektórych rejonach Polski możliwy jest mróz. Prognoza pogody na najbliższe kilkanaście godzin jest bardziej optymistyczna niż ta sprzed 24 godzin, ale dobrze radzimy - nie chowajcie głęboko do szaf swoich ciepłych płaszczów. Słońce będzie się starało poprawić nam nastrój i momentami przebije się przez chmury.

- We wtorek z wyjątkiem północnej i zachodniej Polski często zaświeci słońce i nigdzie nie będzie padać. Najzimniej będzie w górach i w obszarach podgórskich (-4; -2 stopnie). Poza górami najniższa temperatura prognozowana jest na wschodzie (około 0 stopni), a najwyższa na zachodzie (3-4 stopnie). Południowy wiatr powieje z umiarkowaną prędkością - pisze Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

Prognoza pogody. Noc z wtorku na środę (1-2.12.2020)

Zdaniem synoptyków z IMGW, w nocy na zachodzie i północy zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże, na pozostałym obszarze przeważnie małe, jedynie w miejscach występowania mgły przejściowo duże. Początkowo na północnym-zachodzie słabe opady śniegu. Na południu i miejscami na zachodzie eksperci prognozują mgłę osadzającą szadź i ograniczającą widzialność do 200 m.

- Temperatura minimalna od -8°C, -6°C na południowym wschodzie i południu, około -5, -4°C w centrum i na Warmii do -2°C, 0°C na wybrzeżu i Półwyspie Helskim; w rejonach podgórskich od -11°C do -8°C, lokalnie spadki do -13°C. Wiatr przeważnie słaby, południowo-wschodni - czytamy w serwisie IMGW.

Kraków gotowy na walkę z zimą