Żmigród: Zdemolowali szkołę, teraz się tłumaczą

2015-07-14 19:00 Joanna Pachla
Nieletni dokonali strat na 3 tys. zł
Autor: policja.pl Nieletni dokonali strat na 3 tys. zł

"Ja tylko skubałem styropian" – tłumaczy się jeden z zatrzymanych. Tymczasem koszt tego "tylko" wyceniony został na kilka tysięcy złotych. Teraz trzej nieletni odpowiedzą za zniszczenie mienia.

Policjantom z powiatu trzebnickiego udało się zatrzymać grupę nieletnich, podejrzanych o zniszczenie mienia. Uszkodzili oni elewację jednej ze szkół w Żmigrodzie, odrywając ze ścian budynku styropian. Wycena straty? Trzy tysiące złotych.

Do zdarzenia doszło 12 lipca o godz. 20.50. To wtedy policjanci ze Żmigrodu otrzymali informację o dziwnym hałasie, dobiegającym z terenu Szkoły Specjalnej. Kiedy przyjechali na miejsce, dostrzegli grupę młodzieży, odrywającą styropian z elewacji. Na widok radiowozu nieletni zaczęli uciekać.

Nieletni zniszczyli elewację budynku
Autor: policja.pl Nieletni zniszczyli elewację budynku

Dwóch złapali, trzeci został wydany

Dwóch z nich zostało zatrzymanych od razu w pościgu. Okazali się oni braćmi w wieku 15 i 16 lat, mieszkającymi na terenie Żmigrodu. Sami wskazali też trzeciego winnego, którego policjanci zatrzymali już w miejscu zamieszkania. Jak tłumaczył, "tylko sobie odrywał i skubał styropian".

O losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.