14-latek zatrzymany przez policję. Dołączył do dwóch kolegów. Wszyscy strzelali w okna sąsiadów

i

Autor: Policja Wrocław

14-latek zatrzymany przez policję. Wraz z kolegami strzelał w okna sąsiadów [VIDEO]

2022-02-28 15:14

14-latek zatrzymany przez wrocławskich policjantów. To trzeci nastolatek, który wpadł w ręce mundurowych. Cała trójka podejrzana jest o strzelanie z broni pneumatycznej w okna sąsiadów czy do samochodu.

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali dwóch nastolatków – w wieku 15 i 16 lat - którzy ostrzelali szyby w oknach budynków na Ołbinie, szyby w zaparkowanym samochodzie, a także kamery monitoringu i reflektory oświetlające boisko szkolne. - Straty, jakie powstały w wyniku działalności szajki nastolatków oszacowane zostały wstępnie na kwotę ponad 46 tysięcy złotych – powiedział nadkom. Kamil Rynkiewicz z wrocławskiej policji.

Na tym jednak nie poprzestano. Policjanci namierzyli kolejnego nieletniego sprawcę, który wraz z pozostałymi nastolatkami, brał udział w chuligańskim procederze. - Sprawcy strzelając z broni na sprężone powietrze uszkodzili osiem szyb zespolonych, reflektory boiskowe i kamery monitoringu, a także szyby w lokalu mieszkalnym – dodaje Rynkiewicz.

Bastion Sakwowy we Wrocławiu. Remont Wzgórza Partyzantów. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

14-latek zatrzymany przez policję. Dołączył do dwóch kolegów. Wszyscy strzelali w okna sąsiadów

Okazało się, że zatrzymany nastolatek ma zaledwie 14 lat. - Oprócz strat materialnych, to zachowanie mogło doprowadzić do o wiele większego nieszczęścia. Siła rażenia broni pneumatycznej stanowi realne zagrożenie przede wszystkim dla zdrowia innych osób, które mogłyby znaleźć się przez przypadek na linii strzału oddanego z wiatrówki gazowej – dodaje rzecznik wrocławskiej policji.

Wszyscy trzej nastolatkowie odpowiadać będą za swoje czyny przed sądem rodzinnym. Odpowiedzialność materialną za szkody jakie wyrządzili poniosą ich rodzice.