145 km/h w obszarze zabudowanym! Zjechał z autostrady i „nie czuł prędkości”

i

Autor: Dolnośląska policja 145 km/h w obszarze zabudowanym! Zjechał z autostrady i „nie czuł prędkości”

Srogi mandat dla 39-latka

145 km/h w obszarze zabudowanym! Zjechał z autostrady i „nie czuł prędkości”

2023-01-23 10:45

39-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził aż 145 km/h! Swoją brawurową jazdę tłumaczył pośpiechem oraz tym, iż po zjechaniu z autostrady „nie czuł prędkości”. Teraz poczuje... znaczne uszczuplenie swojego portfela.

Pirat drogowy pod Wrocławiem 

Mundurowi z wrocławskiej drogówki na jednej z dróg wylotowych z miasta zauważyli osobowego mercedesa, który już na pierwszy rzut oka poruszało się z prędkością znacznie przekraczającą tę dozwoloną. - Funkcjonariusze zmierzyli prędkość, dynamicznie przemieszczającego się kierującego, a na ekranie ręcznego, laserowego miernika prędkości wyświetlił się wynik wynoszący równo 145 km/h. Pomiar wykonano w miejscu, w którym można jechać maksymalnie 50 km/h - mówi mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Ponadto okazało się, że auto, którym pędził 39-latek, nie miało aktualnych badań technicznych. - Mężczyzna tłumaczył swoją brawurową jazdę pośpiechem oraz tym, iż po zjechaniu z autostrady „nie czuł prędkości” z jaką się przemieszczał – dodał Jarząb.

Policjanci ukarali kierowcę mandatem w wysokości 2520 zł, a do jego konta dopisano 15 pkt. karnych. Dodatkowo mundurowi obligatoryjnie zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu oraz - na trzy miesiące - prawo jazdy.

Pretensje, wyzwiska i przejechana stopa. Wybuch agresji na drodze we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE