145 km/h w obszarze zabudowanym! Zjechał z autostrady i „nie czuł prędkości”

i

Autor: Dolnośląska policja 145 km/h w obszarze zabudowanym! Zjechał z autostrady i „nie czuł prędkości”

Srogi mandat dla 39-latka

145 km/h w obszarze zabudowanym! Zjechał z autostrady i „nie czuł prędkości”

2023-01-23 10:45

39-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził aż 145 km/h! Swoją brawurową jazdę tłumaczył pośpiechem oraz tym, iż po zjechaniu z autostrady „nie czuł prędkości”. Teraz poczuje... znaczne uszczuplenie swojego portfela.

Pirat drogowy pod Wrocławiem 

Mundurowi z wrocławskiej drogówki na jednej z dróg wylotowych z miasta zauważyli osobowego mercedesa, który już na pierwszy rzut oka poruszało się z prędkością znacznie przekraczającą tę dozwoloną. - Funkcjonariusze zmierzyli prędkość, dynamicznie przemieszczającego się kierującego, a na ekranie ręcznego, laserowego miernika prędkości wyświetlił się wynik wynoszący równo 145 km/h. Pomiar wykonano w miejscu, w którym można jechać maksymalnie 50 km/h - mówi mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Ponadto okazało się, że auto, którym pędził 39-latek, nie miało aktualnych badań technicznych. - Mężczyzna tłumaczył swoją brawurową jazdę pośpiechem oraz tym, iż po zjechaniu z autostrady „nie czuł prędkości” z jaką się przemieszczał – dodał Jarząb.

Policjanci ukarali kierowcę mandatem w wysokości 2520 zł, a do jego konta dopisano 15 pkt. karnych. Dodatkowo mundurowi obligatoryjnie zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu oraz - na trzy miesiące - prawo jazdy.

Pretensje, wyzwiska i przejechana stopa. Wybuch agresji na drodze we Wrocławiu