162 cudzoziemców pracowało we wrocławskiej firmie transportowej nielegalnie

i

Autor: Straż Graniczna 162 cudzoziemców pracowało we wrocławskiej firmie transportowej nielegalnie

162 cudzoziemców pracowało we wrocławskiej firmie transportowej nielegalnie

2021-12-24 10:03

Aż 162 cudzoziemców na 163 zatrudnionych w jednej z wrocławskich firm transportowych pracowało nielegalnie. Wobec pracodawców, którzy nie są polskimi obywatelami, zostaną skierowane do sądu wnioski o ukaranie.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki we Wrocławiu-Strachowicach przeprowadzili kontrolę w jednej z wrocławskich firm transportowych. Podczas kontroli sprawdzano przede wszystkim legalność zatrudnienia pracujących w firmie cudzoziemców. Ustalenia poczynione przez funkcjonariuszy okazały się zaskakujące. Spośród 163 zatrudnionych w firmie cudzoziemców, wobec aż 162 stwierdzono naruszenie przepisów prawa polskiego. Nielegalnie zatrudnionych było 90 obywateli Ukrainy, 47 obywateli Gruzji, 11 obywateli Białorusi, 10 obywateli Mołdawii oraz 4 obywateli Rosji.

ZOBACZ TEŻ: 22-latek nielegalnie przewoził migrantów przez granicę. Za kurs inkasował 1000 zł

Jak poinformowała Straż Graniczna, w związku z ujawnionymi nieprawidłowościami, wobec pracodawców, którzy nie są polskimi obywatelami, zostaną skierowane do sądu wnioski o ukaranie.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Wrocławia przeprowadzili kontrole legalności zatrudnienia, którymi objęli 1823 cudzoziemców. Jak się okazało, aż 1205 z nich pracowało z naruszeniem przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Sonda
Pracowałeś kiedyś "na czarno"?
Napadali na sklepy z pistoletem i maczetą. Wrocławscy policjanci rozbili groźny gang