23-latek uwodził kobiety i wyłudzał pieniądze

i

Autor: mat. policji 23-latek uwodził kobiety i wyłudzał od nich pieniądze

23-latek uwodził kobiety i wyłudzał pieniądze. Jedna z ofiar straciła ponad 200 tys. zł!

2022-02-03 14:13

Nawet 10 lat więzienia grozi 23-letniemu mieszkańcowi powiatu legnickiego, który oszukał kilka kobiet na ponad 300 tys. zł. Młody mężczyzna uwodził kobiety, a następnie wyłudzał pożyczki, które miały spłacać jego niczego nieświadome „przyjaciółki”. Jedna z kobiet straciła w ten sposób ponad 200 tys. zł.

Policjanci z Legnicy zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który uwodził kobiety i wzbudzał ich zaufanie, a następnie - po uzyskaniu ich danych - wyłudzał pożyczki, które miały spłacać jego niczego nieświadome „przyjaciółki”. Jedna z oszukanych kobiet była przekonana, że ma do czynienia z doradcą finansowym. Gdy 23-latek zdobył jej zaufanie, zaoferował, że pomoże jej obniżyć wysokość rat w zawartych uprzednio umowach kredytowych. Nieświadoma zagrożenia kobieta udostępniła mu dane, umożliwiające obsługę jej rachunku bankowego. Mając dostęp do jej konta, mężczyzna dokonał kilku operacji bankowych, w wyniku których kobieta straciła ponad 200 tys. zł.

- W podobny sposób 23-latek oszukał sześć kobiet. Straty, jakie poniosły pokrzywdzone, opiewają na łączną kwotę ponad 300 tys. zł – informuje asp. Krzysztof Oleniacz z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. - Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, pieniądze, które w ten sposób pozyskiwał, 23-latek przeznaczał w dużej mierze na gry hazardowe.

ZOBACZ TEŻ: Szkolny autobus zderzył się z pociągiem. Kierowca zginął na miejscu, pasażerka wysiadła w ostatniej chwili! [ZDJĘCIA]

23-letni mieszkaniec powiatu legnickiego został w końcu zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Za popełnione oszustwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Osoby, które mogły zostać oszukane w podobny sposób przez 23-latka, proszone są o kontakt z legnicką policją pod nr tel. 47-874-15-88.

Sonda
Dałbyś się tak oszukać?
Tak kierowcy z Bydgoszczy łamią przepisy! Policja pokazuje nagranie