24 miliony złotych dla szpitali na Dolnym Śląsku!

2019-09-11 13:37 EG, JB
Dodatkowe miliony na dolnośląskie szpitale
Autor: Engin_Akyurt/cc0/pixabay Dodatkowe miliony na dolnośląskie szpitale

Dyrektorzy sami zdecydują, na co przeznaczą pieniądze. A te trafią do 28 jednostek na Dolnym Śląsku.

Dodatkowe pieniądze od Narodowego Funduszu Zdrowia otrzymało 28 jednostek. Środki przekazano przede wszystkim na funkcjonowanie szpitali powiatowych. To już trzecia w tym roku pula pieniędzy przeznaczona także na wzrost wycen świadczeń.

Na co zostaną wykorzystane te środki, zadecydują dyrektorzy szpitali. - Ryczałt ma to do siebie, że wymagamy od dyrektorów szpitali zachowań menadżerskich. To dyrektorzy szpitali najlepiej wiedzą, co w danej placówce jest najbardziej potrzebne – mówi Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak.

Z roku na rok co raz więcej funduszy przeznaczamy na finansowanie szpitali. - Od 2015 roku zmiana ta wynosi dla naszego województwa 2 mld złotych, a w skali krajów jest to 25 mld złotych. Środki przeznaczane są coraz większe i wydaje mi się, że są duże – mówi Łukasz Sendecki pełniący obowiązki dyrektora dolnośląskiego NFZ.

Przekazane w ciągu roku kwoty mogą być przeznaczone m.in. na pokrycie kosztów podwyżek dla wszystkich grup zawodowych. Łącznie do szpitali I i II stopnia zabezpieczenia na Dolnym Śląsku przekazano w tym roku dodatkowo ponad 800 milionów złotych.

24 mln złotych dla szpitali na Dolnym Śląsku