25 ton nielegalnych odpadów wjechało do Polski z Niemiec. Odbiorcy grozi 500 tys. zł kary!

2021-06-07 9:38

Dolnośląscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej po raz kolejny zatrzymali nielegalny transport odpadów z Niemiec. Tym razem zatrzymana ciężarówka przewoziła 25 ton zardzewiałego złomu stalowego, gruzu budowlanego oraz tworzyw sztucznych. Odbiorcy nielegalnego transportu grozi kara w wysokości nawet pół miliona złotych.

Zgorzeleccy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali na autostradzie A4 samochód ciężarowy, który przewoził 25 ton odpadów będących mieszaniną zardzewiałego złomu stalowego, gruzu budowlanego oraz tworzyw sztucznych. Transport jechał z Niemiec, a polski odbiorca nie posiadał zezwolenia na jego przywóz. W tej sytuacji Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny, a naczepę wraz z towarem zajęto do postępowania karnego.

Kierowca zatrzymanej ciężarówki odmówił przyjęcia mandatu, wobec czego będzie odpowiadał przez sądem. Surowe konsekwencje mogą spotkać też przewoźnika, któremu w postępowaniu administracyjnym grozi kara w wysokości do 13 tys. zł. Z kolei odbiorcy nielegalnego transportu w postępowaniu karnym grozi kara nawet do 500 tys. zł.

To już szósty w tym roku przypadek, gdy dolnośląscy funkcjonariusze KAS udaremniają nielegalny przywóz odpadów z Niemiec do Polski.

Policyjny pościg ulicami Wieliczki za 40-letnim krakowianinem. Miał przy sobie narkotyki