Próbowali wwieźć do Polski nielegalne odpady z Niemiec

i

Autor: Krajowa Administracja Skarbowa

Próbowali wwieźć do Polski nielegalne odpady z Niemiec. Odbiorca może zapłacić ogromną karę

2021-05-17 9:43

Transport nielegalnych odpadów zatrzymali na dolnośląskim odcinku autostrady A4 funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. W jadącej z Niemiec ciężarówce znajdowały się 24 tony zużytej przemysłowej taśmy gumowej. Przewoźnikowi grozi 13 tys. zł kary, a w przypadku odbiorcy transportu kara może wynieść nawet pół miliona złotych.

Zgorzeleccy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali na autostradzie A4 nielegalny transport odpadów. Jadąca z Niemiec ciężarówka przewoziła 24 tony zużytej przemysłowej taśmy gumowej.

Jak informuje KAS, wskazany w dokumentach polski odbiorca towaru nie posiadał wymaganego zezwolenia na przetwarzanie odpadów i nie był w stanie dokonać ich odzysku lub unieszkodliwienia w sposób zgodny z przepisami wspólnotowymi. W tej sytuacji Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny.

Karetka wjechała pod zamykający się szlaban

Naczepa wraz z towarem została zajęta do postępowania karnego, a kierowca ciężarówki został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 zł. Przewoźnikowi grozi kara w wysokości 13 tys. zł. Znacznie poważniejsze konsekwencje może ponieść odbiorca transportu, któremu grozi kara nawet do 500 tys. zł.