31-latek wniósł na stadion race. Grozi mu teraz 5 lat więzienia

i

Autor: mat. policji

31-latek wniósł na stadion race. Grozi mu teraz 5 lat więzienia!

2021-12-13 10:10

Nawet na 5 lat może trafić do więzienia 31-letni mężczyzna, który wniósł na stadion w Legnicy środki pirotechniczne. Dzięki mężczyźnie podczas meczów piłkarskich rozgrywanych na legnickim stadionie kibice dwukrotnie odpalili na trybunach niedozwolone race. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Legnicy, który dwukrotnie wniósł na stadion w Legnicy środki pirotechniczne, umożliwiając tym samym kibicom ich odpalenie podczas meczów piłkarskich. Z ustaleń policji wynika, że 31-latek brał udział w dostarczeniu na stadion rac, które następnie zostały odpalone na trybunach przez zamaskowanych mężczyzn podczas meczu Miedzi Legnica z ŁKS Łódź. Ponadto 3 grudnia - podczas spotkania Miedzi Legnica z GKS Tychy - 31-latek sam uczestniczył w odpaleniu rac na trybunach stadionu.

- Śledczy przedstawili legniczaninowi dwa zarzuty, za popełnienie których grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje mł. asp. Przemysław Ratajczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

31-latek został objęty policyjnym dozorem i musiał zapłacić 3 tys. zł tytułem poręczenia majątkowego. Nałożono też na niego zakaz uczestnictwa w imprezach masowych o charakterze sportowym.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Sonda
Czy pirotechnika powinna być dozwolona na stadionach?
Na stadionie Wrocław będzie muzeum WKS Śląsk.