38. PKO Wrocław Maraton odwołany! W tym roku bieg się nie odbędzie!

2020-04-17 13:01 mar
38. PKO Wrocław Maraton wystartuje z Kątów Wrocławskich. Nowe atrakcje także podczas 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu
Autor: pasja1000/CC0/pixabay.com

38. PKO Wrocław Maraton został w tym roku odwołany. Powodem odwołania biegu jest rozprzestrzeniającą się epidemia koronawirusa, związane z nią obostrzenia i brak pewności co do terminu ich trwania. Impreza miała odbyć się 20 września i zdążyło się zapisać na nią już ponad tysiąc osób.

Wrocławski maraton w tym roku się nie odbędzie. Po konsultacji z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem i gminą Kąty Wrocławskie organizatorzy biegu podjęli decyzję o dowołaniu imprezy.

- Z żalem, ale i poczuciem obowiązku podejmujemy tę trudną, choć jedyną możliwą w obecnych okolicznościach decyzję - mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu. - Organizacja tak ogromnego przedsięwzięcia jak bieg na dystansie 42 195 metrów, po trasie wytyczonej po drogach publicznych na terenie dwóch gmin wymaga podjęcia szeregu decyzji i zaciągnięcia zobowiązań z należytym wyprzedzeniem. Nie możemy ryzykować. Najważniejsze jest zdrowie naszych biegaczy. Termin, od kiedy będzie można organizować imprezy masowe pozostaje nieznany. To zobowiązuje nas do przeniesienia maratonu na kolejny rok.

38. PKO Wrocław Maraton miał odbyć się 20 września. Po raz pierwszy od dawna część trasy miała być wytyczona poza granicami Wrocławia - biegacze mieli wyruszyć z Rynku w Kątach Wrocławskich, a metę przewidziano na torze żużlowym Stadionu Olimpijskiego w stolicy Dolnego Śląska.

Na maraton zdążyło zapisać się już ponad tysiąc uczestników. Wszyscy będę mieli możliwość odzyskania wpisowego.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Trening w czasie sprzątania. Jak ćwiczyć z mopem?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.