Jelenia Góra. Zaginął pięcioletni chłopczyk! To ona zabrała go sprzed drzwi przedszkola?

i

Autor: materiały policji

5-latek uprowadzony spod przedszkola odnaleziony. Ukryli go w schowku na pościel

2021-10-19 17:17

Policjanci odnaleźli 5-letniego Maksymiliana, który w poniedziałek został uprowadzony spod przedszkola w Jeleniej Górze. Jak się okazało, Maksymiliana zabrała matka chłopca, która jest pozbawiona praw rodzicielskich. Aby ukryć dziecko przed policjantami, kobieta schowała je w schowku na pościel. Rodzice chłopca oraz dwaj inni mężczyźni, którzy im pomagali, zostali zatrzymani.

W poniedziałek (18 października) spod przedszkola przy ul. Sobieskiego w Jeleniej Górze został uprowadzony 5-letni Maksymilian. Ok. godz. 7:45 chłopca przyprowadziła do przedszkola pracowniczka ośrodka opiekuńczego - wraz z nimi było jeszcze inne dziecko. Gdy kobieta straciła na chwilę Maksymiliana z oczu, ten zniknął. Jak się później okazało, pod przedszkolem pojawiła się matka chłopca, która zabrała dziecko i wraz z nim odjechała. Kobieta pozbawiona jest praw rodzicielskich.

- Funkcjonariusze w wyniku podjętych w tej sprawie czynności ustalili, że dziecko może przebywać w mieszkaniu na terenie powiatu legnickiego - poinformowała we wtorek podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - W lokalu tym zastali matkę dziecka, ojca oraz dwóch mężczyzn w wieku 34 i 41 lat. Odnaleźli w nim również poszukiwanego chłopca. Okazało się, że dziecko ukryte było w schowku na pościel. Chłopiec cały i zdrowy został przekazany pod opiekę prawnemu opiekunowi.

32-letnia matka chłopca, jego ojciec oraz dwaj pozostali mężczyźni zostali zatrzymani. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności sprawy. Postępowanie prowadzone jest w kierunku uprowadzenia rodzicielskiego, za co może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Bójka uczennic koło szkoły w Kościanie
Sonda
Czy kary za uprowadzenie dziecka powinny być bardziej surowe?