Zespół Marina III we Wrocławiu

i

Autor: materiały prasowe

6 wrocławskich inwestycji walczy o tytuł "Ulubieńca Polski". Głosowania trwa! [ZDJĘCIA]

2020-10-16 13:26

Aż 6 wrocławskich inwestycji znalazło się w ścisłej czołówce IX edycji konkursu Życie w Architekturze - ogólnopolskiego plebiscytu na najbardziej znaczące realizacje architektoniczne w latach 2015-2019. Zwycięski obiekt otrzyma tytuł Ulubieńca Polski. Co trzeba zrobić, aby jeden z wrocławskich projektów okazał się najlepszy? Sprawdź, bo głosowanie trwa tylko do 27 października.

Życie w Architekturze to ogólnopolski konkurs na najbardziej znaczące realizacje architektoniczne organizowany przez redakcję miesięcznika „Architektura-murator” od 1995 roku. Konkurs cieszy się wielką popularnością i uznaniem środowiska architektonicznego, międzynarodowych instytucji architektonicznych oraz władz samorządowych i państwowych. W 8 dotychczasowych edycjach w konkursie rywalizowało ponad 3000 realizacji.

Jaki projekt zdobędzie tytuł Ulubieńca Polski?

W tym roku spośród 459 realizacji zgłoszonych do IX edycji Życia w Architekturze jury wyłoniło 49 finalistów: po siedmiu w każdej z konkursowych kategorii. To najlepsze obiekty architektury powstałe w Polsce w latach 2015-2019. Trzy z nich, Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie, dom dla bezdomnych w Jankowicach oraz Hala KS Cracovia 1906 z Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Krakowie, znalazły się w więcej niż jednej kategorii, dlatego ostatecznie do tytułu Ulubieńca Polski pretenduje 46 obiektów.

Wśród finałowych realizacji jest aż 6 projektów z Wrocławia:

Osiedle Nowe Żerniki we Wrocławiu

Zespół Marina III we Wrocławiu

Budynek Witolda 43

Zagospodarowanie terenu nabrzeży rzeki Oławy we Wrocławiu

Taras Sąsiedzki we Wrocławiu

Żyjnia w Galerii Dizajn BWA

Ulubieniec Polski 2020 - jak głosować?

Który z nominowanych obiektów najbardziej zasługuje na miano Ulubieńca Polski? Czy tytuł Ulubieńca Polski trafi do Wrocławia? Zdecyduj i zagłosuj w plebiscycie! Możesz oddać głos raz dziennie. Głosowanie trwa do 27 października!

Uroczysta gala finałowa konkursu Życie w Architekturze 2020 odbędzie się 19 listopada w Warszawie.

Atak zimy na Dolnym Śląsku! Zobaczcie, gdzie spadło TYLE śniegu! [wideo]