7356 zł - tyle zarabia się we Wrocławiu. „Chyba, jak ktoś ma dwie wypłaty”

i

Autor: pixabay.com 7356 zł - tyle zarabia się we Wrocławiu. „Chyba, jak ktoś ma dwie wypłaty”

A ty jaką masz pensję?

7356 zł - tyle zarabia się we Wrocławiu. „Chyba, jak ktoś ma dwie wypłaty”

2023-01-16 11:03

7356 zł we Wrocławiu, 7553 zł na Dolnym Śląsku – tyle pod koniec 2022 roku wynosiło przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw. - To chyba jak ktoś ma dwie wypłaty: swoją i męża albo żony – komentują internauci.

Zarobki we Wrocławiu na Dolnym Śląsku

Spore poruszenie wywołała grafika na naszym profilu na Facebooku ze średnią pensją, którą dostawali wrocławianie pod koniec 2022. Przypomnijmy, że według danych GUS - przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw we Wrocławiu wyniosło 7356 zł, a na Dolnym Śląsku było jeszcze wyższe – 7553 zł.

Internauci nie mieli litości. Oto niektóre z komentarzy:

Katarzyna: Dobry żart tynfa wart!

Bartek: Jaki sens ma podawanie średniej, zamiast najczęstszej wypłaty, jak prezes zarabia tyle samo co 20 pracowników niższego szczebla razem wzięci.

Adam: Zarabiam 7 tysięcy, szkoda że w 5 miesięcy

Adriana: To chyba, jak ktoś ma dwie wypłaty: swoją i męża albo żony

Maciej: Najlepsze w tym wszystkim to to, że sobie śmieszkujemy i mamy z tego zabawę, a ta druga strona też śmieszkuje, że nas d**a.

Joanna: Chyba łącznie dwie osoby tyle zarabiają co tam podali.

Gabriel Adam: Fajnie byłoby tyle zarabiać. Ja potrzebuje kilku miesięcy by osiągnąć najniższą sumę.

Rafael: Średnia krajowa to 10 % zarabiających.

Piotr: Inaczej by to wyglądało, nawet jakby podano średnią w gospodarce narodowej, a nie przedsiębiorstw, bo te dane pochodzą z firm, które zatrudniają powyżej 9 osób. Powinno się podawać dominantę, przedziały, okazałoby się, że w całej gospodarce 85% osób zarabia poniżej 4500 brutto.

Damian: 300 pracowników w zakładzie zarabia 3000PLN, prezes zarabia 15000PLN, (3000 + 15000):2 = Polacy średnio zarabiają 9000PLN. Tak mniej więcej liczona jest średnia zarobków w Polsce.

Trudno nie przyznać racji części komentujących, że przeciętne wynagrodzenie, nie oznacza, że większość z nas tyle zarabia. Niestety, GUS dane dotyczące mediany zarobków w Polsce podaje co 2 lata. Ostatnie oficjalne dane dotyczą końca 2020 roku i wtedy mediana wynosiła 4 702,66 zł brutto - takie wynagrodzenie lub mniejsze uzyskiwała połowa zatrudnionych Polaków w podmiotach gospodarki narodowej. Oczywiście dziś ta mediana będzie znacznie wyższa.

A Wy ile zarabiacie? Dajcie znać w sondzie poniżej.

Sonda
Jakie jest Twoje miesięczne wynagrodzenie?
Pretensje, wyzwiska i przejechana stopa. Wybuch agresji na drodze we Wrocławiu