Karkonosze: 40-latka i jej 3-letni synek nie żyją

i

Autor: pixabay.com/Policja CR

Pilne!

Akcja poszukiwawcza w rejonie Śnieżki. Zaginęła matka z synkiem

2023-01-02 14:31

W czeskich Karkonoszach pod Śnieżką zaginęła 40-letnia Janě Kovářova i jej 3-letni synek, Adam Czudkov. Istnieje prawdopodobieństwo, że kobieta z dzieckiem przeszli na polską stronę. Policja z Czech szuka ich od 27 grudnia. Rozpoznajesz zaginionych? Skontaktuj się ze służbami!

Akcja poszukiwawcza pod Śnieżką. Zaginęła 40-latka z synem

Aktualizacja, godz. 14:30

Niestety, 40-latka i jej synek nie żyją. Ich ciała znaleziono w masywie Śnieżki. Policja ustala okoliczności tej tragedii.

Wcześniej pisaliśmy:

Policja czeska opublikowała komunikat dotyczący zaginięcia 40-letniej Janě Kovářovej i jej synka, 3-letniego Adam Czudkova. Z informacji zamieszczonej na Twitterze wynika, że kobieta z dzieckiem wynajmowali pokój w pensjonacie Pec pod Śnieżką po czeskiej stronie Karkonoszy. Mieli tam przebywać od 25 do 30 grudnia. Wiadomo, że 40-latka pozostawiła w budynku rzeczy i oddaliła się z 3-latkiem w nieznanym kierunku. Pod pensjonatem znajdował się także jej samochód. Zaginięcie zgłoszono 27 grudnia. Niestety, mimo trwających już kilka dni szeroko zakrojonych poszukiwań, w których biorą udział policjanci, górskie grupy ratownicze i psy tropiące nadal nie wiadomo, gdzie znajduje się 40-letnia Jane i jej synek. Istnieje przypuszczenie, że mogli przejść na polską stronę. Jak przekazała czeska policja, w poniedziałek (2 stycznia) w działaniach poszukiwawczych bierze udział 150 osób. Ze względu na dobrą pogodę do akcji włączono również helikopter. Jeżeli widziałeś osoby, których zdjęcia znajdują się poniżej, skontaktuj się z policją!

Krzysztof Jackowski mówi o zaginionej Iwonie Wieczorek
Sonda
Czy kiedykolwiek pomagałeś/aś w szukaniu zaginionych osób?