Alarm bombowy w Jeleniej Górze. O podłożonej bombie poinformował… 11-latek

i

Autor: Policja Legnica Alarm bombowy w Jeleniej Górze. O podłożonej bombie poinformował… 11-latek (zdjęcie ilustracyjne)

Alarm bombowy w Jeleniej Górze. O podłożonej bombie poinformował… 11-latek

2022-06-27 9:08

Sąd Rodzinny zajmie się wybrykiem, którego dopuścił się 11-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego w województwie lubuskim. Chłopiec powiadomił o podłożeniu ładunku wybuchowego w domu jednorodzinnym w Jeleniej Górze.

Jak ustalili funkcjonariusze, 11-latek zadzwonił do jednego z mieszkańców Jeleniej Góry i powiadomił go o tym, że w jego domu podłożony jest ładunek wybuchowy.

ZOBACZ TEŻ: Prezydent Jacek Sutryk wściekły na ministra Przemysława Czarnka. „To jest skandal”

- Na miejscu pojawili się policjanci z grupy rozpoznania minersko-saperskiego wraz z psem do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych i przeszukali budynek. Po sprawdzenie lokalu mieszkalnego okazało się, że w budynku nie ma żadnych niebezpiecznych przedmiotów – mówi podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania osoby odpowiedzialnej za wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia, że sprawcą jest 11-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego w województwie lubuskim.

- Chłopiec przyznał się do fałszywego zgłoszenia i oświadczył, że był to… głupi żart – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Tragiczny wypadek na przystanku tramwajowym. BMW śmiertelnie potrąciło mężczyznę. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Policjanci z Jeleniej Góry o całej sytuacji powiadomili Sąd Rodzinny i Nieletnich, który zajmie się wybrykiem nastolatka.

Tragiczny wypadek we Wrocławiu na Grabiszyńskiej
Sonda
Czy musieliście kiedyś ewakuować się z powodu alarmu bombowego?