Nie żyje Julia Kuczała z Radkowa na Dolnym Śląsku. Miała zaledwie 19 lat

i

Autor: @julia_kuczala/INSTAGRAM Nie żyje Julia Kuczała z Radkowa na Dolnym Śląsku. Miała zaledwie 19 lat

Nie żyje Julia Kuczała z Radkowa na Dolnym Śląsku. Miała zaledwie 19 lat

2022-06-25 22:24

Nie żyje Julia Kuczała z małego Radkowa na Dolnym Śląsku. W zbiórkę na leczenie 19-latki zaangażowała się cała Polska, również premier Morawiecki. W mediach społecznościowych żegna ją m.in. aktorka Katarzyna Zielińska.

Julia Kuczała z małego Radkowa na Dolnym Śląsku zachorowała jeszcze przed swoimi 18. urodzinami. Wiadomość o niezwykle rzadkiej chorobie - szyszyniaku zarodkowym, czyli szybko rosnącym guzie ośrodkowego układu nerwowego spadła na nią i jej bliskich jak grom z jasnego nieba. Szybko uruchomiono zbiórkę pieniędzy na jej leczenie za granicą. W pomoc zaangażowała się cała Polska. Udało się zebrać ponad 7 milionów złotych, a premier Mateusz Morawiecki udostępnił jej na przelot do Stanów Zjednoczonych rządowy samolot. Julia Kuczała dzielnie walczyła, relacjonując przebieg leczenia w mediach społecznościowych. Niestety, przegrała z bezwzględną chorobą. Zmarła w piątek, 24 czerwca 2022 r.

PRZECZYTAJ TEŻ: Katarzyna nie ma na spłatę kredytów. To przez drożyznę. "Rodzą się myśli samobójcze"

19-letnią Julię z Radkowa żegna m.in. aktorka Katarzyna Zielińska, która również była zaangażowana w pomoc chorej dziewczynie.

"Wczoraj na małej chmurce na błękitnym Niebie zasiadła Julka. Bardzo bliska memu sercu osoba" - napisała dziś (25 czerwca) na Instagramie aktorka.

ZOBACZ TEŻ: Wyrwał policjantowi broń i padł strzał. Obława w Milikowie pod Bolesławcem

"Doceniała każdy dzień swojego życia. I tak pięknie się uśmiechała. Wiem, że wszyscy uczestniczyliście całym sercem w pomocy Julce. Za co bardzo, bardzo Wam dziękuję. Składam wyrazy kondolencji Rodzinie Julki. Jestem z Wami całym sercem. A Wy kochani popatrzcie dziś w stronę błękitnego Nieba i puście Julce oczko. Ona na pewno to widzi. Juleczka dołączyła do grona pięknych, bliskich memu sercu motylków. Juleczko lataj tam kochana i czasami usiądź gdzieś na kwiatku obok nas!" - pożegnała ją.

Sonda
Wierzysz w życie po śmierci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE