Smog - zdj. ilustracyjne

i

Autor: Pixabay

Alarm smogowy we Wrocławiu! Bardzo ZŁA jakość powietrza! [1 LUTEGO]

2021-02-01 8:34

Bardzo duży smog we Wrocławiu. W poniedziałek od rana we Wrocławiu powietrze jest bardzo zanieczyszczone. W niektórych miejscach dopuszczalne normy stężenia szkodliwych pyłów przekroczone są nawet czterokrotnie. Jeśli możecie, ograniczcie spacery po ulicach.

Smog we Wrocławiu znów daje się we znaki mieszkańcom stolicy Dolnego Śląska. W poniedziałek (1 lutego) od rana stacje kontrolne w całym mieście wskazują znacznie podwyższone wyniki stężenia pyłów PM10 i PM2,5. Normy stężenia pyłów w powietrzu przekroczone są 3- lub nawet 4-krotnie.

Aktualne wyniki jakości powietrza ze wszystkich stacji kontrolnych we Wrocławiu znajdziecie tutaj:

SMOG WE WROCŁAWIU. SPRAWDŹ STAN JAKOŚCI POWIETRZA W STOLICY DOLNEGO ŚLĄSKA [POMIARY LIVE]

Jeśli możecie, ograniczcie przebywanie na zewnątrz. Jeśli musicie wyjść, postarajcie się zrezygnować ze spacerów i skorzystajcie z komunikacji miejskiej. Dopóki nie poprawi się jakość powietrza, nie powinno się też otwierać okien. Zalecenia to dotyczą głównie dzieci i osób starszych, dla których wdychanie obecnych w powietrzu pyłów może być szczególnie szkodliwe.

Polska lepsza od Bangladeszu! Wrocław wygrał w rankingu najbardziej zanieczyszczonych miast. Czy to ten międzynarodowy sukces, o którym mówi premier?