Amazon szuka ludzi do pracy. Gigant e-commerce zatrudni w Polsce ponad 2 tys. osób

2020-05-28 8:00 Artykuł sponsorowany
Amazon szuka ludzi do pracy. Gigant e-commerce zatrudni w Polsce ponad 2 tys. osób
Autor: Amazon/materiał promocyjny Z powodu epidemii koronawirusa, rozmowy rekrutacyjne na większość stanowisk są przeprowadzane online.

Amazon to największy na świecie sklep internetowy. Mimo panującej epidemii, firma utrzymuje ciągłość dostaw do swoich klientów. Jednocześnie Amazon zapewnia bezpieczeństwo pracownikom i gwarantuje miejsca pracy. W chwili obecnej Amazon daje pierwszeństwo przyjmowaniu i wysyłaniu produktów, które są najbardziej istotne. Należą do nich produkty spożywcze, zdrowotne i higieny osobistej, książki, a także rzeczy potrzebne do pracy zdalnej.

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce, w naszym kraju panuje wyjątkowa sytuacja. Wiele firm i przedsiębiorstw musi ograniczyć swoją działalność, panują ograniczenia w handlu i gastronomii. Na początku epidemii, Polacy szybko dostosowali się do rządowych obostrzeń i zaczęli kupować potrzebne produkty przez internet, przyłączając się tym samym do powszechnej kwarantanny. Obecnie, kiedy sytuacja wydaje się być dużo lepsza, Polacy nadal nie rezygnuje z kupowania w sieci.

Amazon wprowadził istotne zmiany i zabezpieczenia, które mają na celu wsparcie swoich pracowników. W czterech centrach logistycznych Amazon w Polsce odbyły się kontrole Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które miały na celu weryfikację poziomu ochrony pracowników przed ewentualnym zakażeniem koronawirusem w miejscu pracy.

Amazon szuka ludzi do pracy. Gigant e-commerce zatrudni w Polsce ponad 2 tys. osób
Autor: Amazon/materiał promocyjny W miarę wzrostu zapotrzebowania na usługi Amazon firma pracuje nad tym, aby utrzymać ciągłość dostaw do klientów najbardziej dotkniętych sytuacją związaną z epidemią.

- Państwowa Inspekcja Sanitarna nie znalazła żadnych uchybień w naszych procesach - zapewniają przedstawiciele Amazona. - Co więcej, kontrole wykazały, że w celu ochrony pracowników, firma zastosowała szereg zabezpieczeń wykraczających ponad wytyczne rządowe oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Amazon rekrutuje pracowników

W obecnej sytuacji ekonomicznej wiele osób zostało pozbawionych pracy w sektorze gastronomicznym, turystycznym czy hotelarskim. Zapotrzebowanie na usługi Amazona rosną, dlatego firma rekrutuje ponad 2 000 osób do pracy w centrach logistycznych w całej Polsce. Zarówno w pełnym jak i niepełnym wymiarze godzin.

 - Chętnie powitamy ich w naszym zespole - zachęca firma. - Nowe osoby mogą pracować w Amazon, dopóki sytuacja się nie unormuje, a ich poprzedni pracodawca będzie w stanie ponownie ich zatrudnić.

Wsparcie walki z koronawirusem

Amazon bezpośrednio włączył się do walki z koronawirusem. Firma przekazała 1 milion euro na pomoc organizacjom wspierającym walkę z COVID-19 w Polsce i 100 tysięcy maseczek chirurgicznych dla pracowników polskiej służby zdrowia.

Warto wspomnieć, że już ponad 12 tysięcy dzieci i nauczycieli skorzystało z bezpłatnych warsztatów online STEM Kindloteka. To specjalne webinary dla nauczycieli, edukatorów, bibliotekarzy i rodziców. Uczestnicy uczą się, jak prowadzić angażujące zajęcia dla najmłodszych z zakresu edukacji STEM, wspierającej rozwijanie u dzieci zainteresowania przedmiotami ścisłymi. Program obejmuje także zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Podczas warsztatów poznają one podstawy programowania, grają w gry i rozwiązują łamigłówki matematyczne. Rodzice i najmłodsi mogą również uczestniczyć w zajęciach dotyczących lektur szkolnych, podczas których poznają literaturę dla dzieci w niebanalnym wydaniu, bo nawiązującym do edukacji STEM.

Artykuł sponsorowany