Anakonda-16 to międzynarodowe ćwiczenia wojskowe (Zdjęcie poglądowe)

i

Autor: Screen/USarmyEurope/youtube.com Anakonda-16 to międzynarodowe ćwiczenia wojskowe (Zdjęcie poglądowe)

Anakonda-16: Jedna osoba zginęła w wypadku na Dolnym Śląsku

2016-06-08 10:01

Na autostradzie A18 w okolicy Świętoszowa na Dolnym Śląsku cysterna wojskowa zderzyła się z autem osobowym . Nie żyje pasażer samochodu osobowego, kierowca jest ciężko ranny.

Do zdarzenia doszło około północy kiedy amerykańska ciężarówka wojskowa próbowała włączyć się do ruchu. Wtedy wjechało w nią auto osobowe.

- Jedna osoba cywilna poniosła śmierć na miejscu. Druga została ranna, przebywa w szpitalu w Bolesławcu - potwierdza podpułkownik Piotr Walatek, rzecznik prasowy Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Kobieta, która kierowała cysterną nie odniosła obrażeń.

Śledztwo rusza

Na miejscu zdarzenia był już prokurator. Jeszcze nie wiadomo kto będzie prowadził dochodzenie: czy będzie to policja czy Żandarmeria Wojskowa.

- Musimy dokładnie wyjaśnić przyczyny wypadku - podkreśla podpułkownik Piotr Walatek.

Uwaga kierowcy!

Autostrada jest jeszcze zablokowana. Został wyznaczony objazd. Jeśli ktoś chce dotrzeć z Wrocławia w kierunku Olszyny powinien zjechać na węźle Krzyżowa i kierować się na węzeł Bolesławiec. Potem trzeba zjechać na drogę wojewódzką numer 297, przez miejscowość Trzebień i kierować się na Szprotawę, na drogę krajową 12 i dopiero stamtąd jechać na Olszynę.

Co to jest Anakonda-16?

To największe manewry wojskowe w Polsce po 1989 roku. W ćwiczeniach biorą udział wojskowi z 18 państw NATO i pięciu państw Partnerstwa dla Pokoju. W sumie to około 30 tysięcy osób. Manewry potrwają do 17 czerwca.

Czytaj także: Co z wrocławskim Hogwartem? Na razie próbują sprzedać biały budynek obok [WIDEO, AUDIO]