Anna Jantar, Natalia Kukulska, a może ktoś inny? Kto śpiewa ten przebój? [QUIZ]

i

Autor: Przemek Bednarczyk (http://bedur.com/) - http://bedur.yh.pl/foto/natalia/; CC BY-SA 2.5/Wikimedia Commons Anna Jantar, Natalia Kukulska, a może ktoś inny? Kto śpiewa tę piosenkę? [QUIZ]

Anna Jantar, Natalia Kukulska, a może ktoś inny? Kto śpiewa tę piosenkę? [QUIZ]

2021-03-15 16:15

Anna Jantar, Natalia Kukulska, a może ktoś inny? Kto śpiewa tę piosenkę? W naszym quizie będziecie mogli skonfrontować swoją wiedzę na temat jednej z najsłynniejszych polskich wokalistek w historii i jej nie mniej zdolnej córki. 14 marca minęła 41. rocznica śmierci Anny Jantar, która osierociła Natalię Kukulską, gdy ta miała ledwie 4 latka. Do dziś wspominamy jednak przeboje Jantar, w czym również duża zasługa jej córki. Czy rozpoznacie, która z nich śpiewa tę piosenkę? Żeby nie było tak łatwo, w naszym quizie pojawią się też inni wykonawcy.

Anna Jantar, Natalia Kukulska, a może ktoś inny? Kto śpiewa tę piosenkę? [QUIZ]

Anna Jantar zginęła 14 marca 1980 r. w katastrofie samolotu, który rozbił się w pobliżu Okęcia w Warszawie. W marcu obchodzimy nie tylko rocznicę śmierci wybitnej polskiej wokalistki, ale też urodziny jej córki Natalii Kukulskiej - nie mniej zdolna od mamy artystka skończyła 3 marca 45 lat. Dorobek obu może przyprawić o prawdziwy ból głowy.

Mimo że Anna Jantar zginęła, mając ledwie 30 lat, zdążyła już nagrać kilka płyt z wieloma przebojowymi piosenkami. Osiągnięcia mamy zdążyła jeszcze poprawić Natalia Kukulska, która nagrywała piosenki, będąc jeszcze dzieckiem. Obie wokalistki łączy z pewnością miłość do muzyki i piękny głos, ale czy uda wam się ich nie pomylić w naszym quizie?

Anna Jantar czy Natalia Kukulska? A może jeszcze ktoś inny? W naszym quizie musicie przyporządkować przebój do jednej z nich, ale żeby nie ułatwiać sprawy, znajdzie się tam też kilka piosenek innych artystów, których tytuły są podobne do tych z repertuaru Anny Jantar i Natalii Kukulskiej. Dacie sobie radę?

Anna Jantar, Natalia Kukulska, a może ktoś inny? Kto śpiewa ten przebój? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewa przebój "Puszek-okruszek"?
Źródło: Anna Jantar, Natalia Kukulska, a może ktoś inny? Kto śpiewa tę piosenkę? [QUIZ]