Arboretum w Wojsławicach otwarte po zimowej przerwie

i

Autor: Alina Metelytsia / mat. prasowe

Arboretum w Wojsławicach otwarte po zimowej przerwie. Co czeka na zwiedzających? [ZDJĘCIA]

2021-04-19 11:47

Arboretum w Wojsławicach na Dolnym Śląsku jest już otwarte dla zwiedzających. Od niedzieli na gości czekają pierwsze kwitnące drzewa i krzewy. Już wkrótce będzie można podziwiać kwitnące magnolie, różaneczniki i lilaki. Niedługo zakwitnie też położony na malowniczym wzgórzu sad czereśniowy.

W niedzielę (18 kwietnia) po zimowej przerwie otwarte zostało dla zwiedzających Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach. W ogrodzie usytuowanym na Wzgórzach Niemczańsko-Strzelińskich można podziwiać ponad 14 tysięcy gatunków roślin.

- Oczekujemy na pojawienie się festiwalu różnorodności barw i zapachów wiodących kolekcji magnolii (ponad 100 gatunków i odmian), różaneczników, a następnie lilaków. Zachwycają już kwitnące ciemierniki, a także kwitnące drzewa i krzewy – informuje rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Wrocławskiego Katarzyna Uczkiewicz. - Wkrótce rozkwitnie sad czereśniowy założony na jednym z malowniczych wzgórz. Sad ten stanowi Bank Genów Dolnośląskich Odmian Czereśni i jest jedynym takim założeniem w Polsce.

Arboretum w Wojsławicach to jedna z głównych atrakcji turystycznych na Dolnym Śląsku. Ogród może pochwalić się jednymi z najbogatszych w Polsce kolekcji piwonii, różaneczników i liliowców. W ubiegłym roku na terenie arboretum otwarty został Ogród Milenijny, w którym zgromadzono polskie odmiany liliowców, kosaćców, powojników, różaneczników, świerków czy miskantów. W 2020 roku w w kategorii Produkt Turystyczny Polsko-Czeskiego Pogranicza kapituła konkursu uznała arboretum za jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów na polsko-czeskim pograniczu.

Pierwsze oznaki wiosny w Arboretum w Bolestraszycach