Wrocławskie fontanny znów działają. Były wyłączone przez półtora roku [ZDJĘCIA]

2021-04-17 9:24

Po prawie półtorarocznej przerwie znów działają wrocławskie fontanny. Na razie uruchomiono ich pięć, a pozostała zostaną włączone po usunięciu usterek. Ze względu na epidemię koronawirusa, fontanny we Wrocławiu pozostawały wyłączone od jesieni 2019 roku.

Z wrocławskich fontann miejskich znów tryska woda. Od początku kwietnia uruchomiono ich już pięć – na pl. Gołębim, pl. Solnym, pl. Jana Pawła II, pl. Orląt Lwowskich i ul. Oławskiej. Pozostałe cztery - na pl. Uniwersyteckim, ul. Szewskiej, przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i na Ryneczku starego Psiego Pola – zostaną włączone po usunięciu usterek.

Miejskie fontanny w stolicy Dolnego Śląska pozostawały nieczynne od jesieni 2019 roku. Podejrzewano, że cząsteczki wody mogą pomagać w rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Dziś już wiadomo, że teorie te nie znalazły potwierdzenia w rzeczywistości.

W maju ma też zostać uruchomiona fontanna multimedialna przy Hali Stulecia. Ze względu na ograniczenia epidemiczna pozostanie jednak przez cały sezon ogrodzona. Wyłączona natomiast pozostanie mała fontanna.

Wrocławskie fontanny znów działają