Parking pod NFM do końca kwietnia za darmo

i

Autor: Google Street View

Wrocław: Parking pod NFM do końca kwietnia za darmo! Ile zapłacimy później?

2021-04-16 18:12

Od najbliższej niedzieli do końca kwietnia parking pod Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu będzie dostępny dla wszystkich za darmo. Od maja parking przejmie nowy operator, wtedy też zostanie ogłoszony nowy cennik. Na zniżki prawdopodobnie będą mogły liczyć osoby płacące podatki we Wrocławiu i biorące udział w programie „Nasz Wrocław”.

Miasto wybrało nowego operatora parkingu pod Narodowym Forum Muzyki. Wszystko wskazuje na to, że od maja czeka nas podwyżka opłat za pozostawienie samochodu na podziemnym parkingu pod pl. Wolności. Przypomnijmy, że od czerwca 2020 r. pierwsza godzina parkowania w tym miejscu była darmowa, a każda następna kosztowała 4 zł (co kwadrans naliczana była złotówka). Taniej - bo 2,5 zł za godzinę – płaciliśmy, korzystając z aplikacji moBilet.

Nowym dzierżawcą parkingu zostanie warszawska firma Interparking Polska, która obsługuje we Wrocławiu parkingi pod Wroclavią i przy Hali Stulecia. Firma będzie miesięcznie płacić miastu 170 tys. zł czynszu.

Wiadomo, że nowy operator ustali nowy cennik. Na chwilę obecną wysokość opłat nie jest jeszcze znana. Wszystko wskazuje na to, że zniknie pierwsza darmowa godzina parkowania. Na zniżki z kolei prawdopodobnie będą mogły liczyć osoby płacące podatki we Wrocławiu i biorące udział w programie „Nasz Wrocław”. Ile dokładnie zapłacimy za postój dowiemy się już wkrótce. Wtedy okaże się też, czy cennik będzie zbliżony bardziej do tego obowiązującego we Wroclavii (4 zł za godzinę) czy przy Hali Stulecia (6,5 zł).

Do końca kwietnia jednak za parkowanie pod pl. Wolności nie zapłacimy ani grosza. Od nocy z soboty na niedzielę (17/18 kwietnia) do 30 kwietnia włącznie parking pozostanie darmowy. Parking, na który można wjechać od strony ul. Kazimierza Wielkiego lub ul. Krupniczej jest czynny całą dobę. Do dyspozycji kierowców są 662 miejsca postojowe.

Mosty Osobowickie we Wrocławiu czeka gruntowny remont