Ruszył autobus dla bezdomnych we Wrocławiu

i

Autor: Prezydent Wrocławia JAcek Sutryk/Facebook

Autobus dla BEZDOMNYCH. "Ruszamy w drogę, aby pomagać tym, którzy tej pomocy oczekują"

2020-01-04 22:25

Wrocławski autobus dla bezdomnych ma już za sobą pierwszy kurs. W inaugurującą jego działalność trasę udał się prezydent miasta, Jacek Sutryk i prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Ruszył wrocławski autobus dla bezdomnych. Swoją pracę rozpoczął w sobotę 4 stycznia, a skończy ją 12 kwietnia.

Co to za inicjatywa?

"Wrocławskie MPK powinno być nie tylko przewoźnikiem tramwajowym, czy autobusowym, ale także propagatorem i nośnikiem tych idei, które są ważne dla wrocławian i dla Wrocławia. Taką ideą jest pomoc bezdomnym" - mówił podczas konferencji prasowej prezes MPK, Krzysztof Balawejder.

Spokojnie, pasażerowie nie stracą

Prezes podkreślił, że nowy autobus nie wpłynie na częstotliwość kursowania innych autobusów, bo ten przeznaczony do pomocy bezdomnym jest...wycofany z eksploatacji. Mimo tego, w pełni sprawny, a w jego wnętrzu będą pracować wolontariusze.

Początek trasy Streetbusa przypadł na przystanek przy ulicy Sieradzkiej. Regularne, codzienne kursy do Ogrzewalni św. Brata Alberta dla Osób Bezdomnych przy ul. Gajowickiej odbywać się będą między godziną 20 a 23. Potrzebujący będą mogli w autobusie skorzystać z ciepłego posiłku i ogrzać się.

Pilotażowy projekt sfinansuje gmina Wrocław.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE