Niedawno wyszedł z aresztu

Awantura w fabryce wódki! Niedoszły właściciel Śląska kontra Krzysztof Rutkowski

2022-10-27 16:47

W firmie Wratislawia Biodiesel doszło do poważnej awantury. Na teren zakładu produkującego paliwa i - do niedawna - alkohole przy ul. Monopolowej, wtargnęła grupa osiłków, na czele z Grzegorzem Ś., przedsiębiorcą, który kilka lat temu miał zostać właścicielem Śląska, a niedawno wyszedł z aresztu. Do akcji wkroczył detektyw Krzysztof Rutkowski.

Awantura w fabryce wódki! Niedoszły właściciel Śląska kontra Krzysztof Rutkowski

Grzegorz Ś. to przedsiębiorca, który kilka lat temu wygrał przetarg na Śląsk Wrocław. Biznesmen, wtedy szef spółki Wratislawia Biodiesel, opowiadał wszem i wobec, że zamierza z klubu uczynić potęgę, ale ostatecznie wycofał się rakiem z inwestycji. Później przedsiębiorcą zainteresowała się prokuratura, która zarzuca mu malwersacje finansowe na dużą skalę. Grzegorz Ś. trafił nawet do aresztu, ale niedawno wyszedł na wolność po wpłaceniu 3 milionów złotych kaucji.

Gdy przebywał za kratkami, Wratislawia Biodiesel zmieniła właściciela. Teraz firma nie produkuje już alkoholi, skupiła się tylko na paliwach. Jednak Grzegorz Ś. najwyraźniej nie chce się pogodzić z faktem, że nie jest już właścicielem przedsiębiorstwa.

Jak poinformowali nas przerażeni pracownicy firmy, w środę (26 października) po południu na teren zakładu wtargnęła grupa agresywnych osiłków.

- Próbowali siłowo przejąć zakład - mówią nam pracownicy. - Szarpali nas i straszyli, wezwaliśmy policję - dodają.

Funkcjonariusze stwierdzili naruszenie miru domowego. Grzegorz Ś. wszystkiemu zaprzecza. Zapewnia, że nie doszło do próby siłowego przejęcia. Więcej informacji na temat samego zajścia, jak i sytuacji właścicielskiej firmy ma przekazać w przyszłym tygodniu.

Krzysztof Rutkowski wkracza do akcji

Obecni szefowie przedsiębiorstwa nie czują się jednak bezpiecznie. Dlatego też poprosili o pomoc Krzysztofa Rutkowskiego.

- Moi ludzie patrolują zakład, pracownicy nie muszą się już niczego obawiać. Panujemy nad sytuacją - mówi nam słynny detektyw.

Sonda
Powierzyłbyś sprawę Krzysztofowi Rutkowskiemu?
Politycy od kuchni - Krzysztof Rutkowski