Nowy Aquapark na wrocławskim Brochowie

i

Autor: materiały prasowe

Basen jako polityczna łapówka. Takie cuda możliwe tylko we Wrocławiu

2021-01-21 13:06

Na Brochowie powstanie nowoczesny basen. Inwestycja to efekt politycznego przekupstwa, do którego doszło kilka lat temu. Wtedy to ówczesny prezydent Rafał Dutkiewicz potrzebował jednego głosu w radzie miejskiej, aby zaakceptowany został budżet i absolutorium. Dogadał się z radnym Dominikiem Kłosowskim. Ale nie za darmo.

W historii wrocławskiego samorządu nigdy nie zdarzyło się tak, aby projekt przyszłorocznego budżetu nie został poparty przez radnych. Podobnie z akceptacją pracy prezydenta za zeszły rok. Ale raz (nie liczymy ostatniej zabawnej szarży radnych Nowoczesnej) wynik głosowania wisiał na włosku. Rafał Dutkiewicz potrzebował jednego głosu. Wtedy też poprosił o poparcie radnego SLD, Dominika Kłosowskiego. Radny zgodził się zagłosować "za", ale nie za darmo.  

Kłosowski uznał, że skoro władza tak bardzo potrzebuje jego głosu, to niech skorzystają na tym mieszkańcy.

- Nie chciałem niczego dla siebie ani swoich znajomych - zaznacza radny SLD.

Kłosowski powiedział więc, że Dutkiewicz może na niego liczyć, ale pod warunkiem, że we wrocławskich szkołach powstaną gabinety dentystyczne. Ale przede wszystkim ceną za głos był basen. I to nie byle jaki. Kłosowski zażądał aquaparku z prawdziwego zdarzenia. 

- Na południu miasta wrocławianie nie mieli takiej atrakcji, dlatego poprosiłem, aby został zlokalizowany właśnie na południu - mówi Kłosowski.

Dutkiewicz zgodził się i odpowiednie środki zostały zapisane na budowę. Pieniądze są ogromne, bo koszt basenu to aż 35 milionów złotych.

- Brakowało takiego obiektu jako kąpieliska na wolnym powietrzu, na którym w czasie wakacji wrocławianki i wrocławianie będą mogli odpoczywać w bezpiecznym miejscu pod okiem ratowników WOPR. Cieszę się że to na co się umówiliśmy z prezydentem Wrocławia jest realizowane, dziękuję za dobre i mądre decyzje - mówił Kłosowski na uroczystości wmurowania kamienia węgielnego.

WIĘCEJ TUTAJ: Na wrocławskim Brochowie powstaje nowy Aquapark. Wiemy, jak będzie wyglądał [ZDJĘCIA] 

Bo "basen - łapówka" już jest budowany. Za niecałe dwa lata będzie można z niego korzystać. Powstaną tam cztery baseny, w tym trzy kryte, ale też sale do fitnessu oraz jogi, saunarium i tereny zielone.

W tym miejscu, przy ul. Polnej, przed laty był już popularny basen. Został jednak zamknięty przez poprzednie władze Wrocławia - podobnie jak kilka innych tego typu obiektów na terenie całego miasta. 

Wrocław to miasto mostów! Jak dobrze znasz ich historię? [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Podobno w latach 50. pod tym mostem przeleciał samolot. Chodzi o?
We wrocławskim zoo urodziło się małe gwanako