Nowy Aquapark na wrocławskim Brochowie

i

Autor: materiały prasowe

Na wrocławskim Brochowie powstaje nowy Aquapark. Wiemy, jak będzie wyglądał [ZDJĘCIA]

2021-01-21 9:58

Nowy Aquapark we Wrocławiu powstaje na Brochowie. W środę (20 stycznia) odbyło się uroczyste wmurowanie kapsuły czasu w fundamenty nowego obiektu przy ul. Polnej. Aquapark - w którym znajdą się m.in. 4 baseny, 2 sale fitness oraz strefa saunarium - zostanie otwarty wiosną 2022 roku.

Prace przy budowie nowego Aquaparku we Wrocławiu idą pełną parą. Nowy obiekt powstaje przy ul. Polnej 10, a jego otwarcie zaplanowano na wiosnę 2022 roku. W środę (20 stycznia) odbyło się uroczyste wmurowanie kapsuły czasu w fundamenty budowanego Aquaparku.

W kapsule czasu umieszczone zostały symbole, które mają przypominać współczesność. Znalazły się tam m.in.: bilety i karnet do Aquaparku w aktualnej cenie, maseczka ochronna (symbol pandemii koronawirusa), biuletyn miejski z aktualnościami z życia Wrocławia, czepek Aquaparku, list do mieszkańców napisany przez prezydenta miasta Jacka Sutryka oraz, ze względu na ogłoszony przez Sejm RP rok 2021 - „Rokiem Tadeusza Różewicza”, wiersz poety związanego z Wrocławiem.

Budowa Aquaparku będzie kosztowała 35 mln zł, a nowym obiektem zarządzać będzie spółka Wrocławski Park Wodny S.A. Inwestycję wykonuje konsorcjum firm Mosty Łódź i PPUH Transcom Sp. z o.o.

- Najbardziej cieszy nas fakt, że pomimo trudnego roku 2020 udaje się realizować inwestycję bez przesunięć w czasie - mówi Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego S.A. - Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Wykonaliśmy roboty ziemne i przyłączeniowe mediów. Została wylana płyta fundamentowa i rozpoczęło się stawianie ścian.

W miejscu gdzie powstaje nowy Aquapark w latach 30. XX wieku funkcjonowało miejskie kąpielisko. Nowa inwestycja obejmie teren o powierzchni 18 tys. mkw., z czego prawie 13 tys. mkw. zajmie zieleń. Przy nowym obiekcie zasadzonych zostanie 35 drzew oraz prawie 600 mkw. krzewów i traw.

Jak będzie wyglądał nowy Aquapark na Brochowie?

Na pierwszym poziomie znajdą się cztery baseny wraz z infrastrukturą - szatniami, łazienkami, toaletami i punktem gastronomicznym. W strefie rekreacyjnej znajdzie się basen sportowy o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości 1,3–1,8 m, basen do nauki pływania oraz basen z hydromasażem dla 12 osób i basen zewnętrzny.

Na pierwszym piętrze budynku powstanie część sportowo-wypoczynkowa, czyli sale fitness oraz strefa saunarium. W strefie sportowej powstaną dwie sale fitness: w jednej z nich będą prowadzone zajęcia fitness, a w drugiej - joga. W skład saunarium wchodzić będą dwie sauny fińskie oraz sauna parowa, dwa pokoje masażu oraz dodatkowe pomieszczenie do wypoczynku.

Przed Aquaparkiem powstanie parking o powierzchni 600 mkw. z 5 miejscami dla osób niepełnosprawnych i 44 stojakami rowerowymi. Siłownia zewnętrzna, która aktualnie znajduje się na ul. Polnej 10, zostanie przesunięta kilkanaście metrów dalej i pozostanie dostępna dla mieszkańców.

- Obecna technologia i innowacyjne rozwiązania pozwalają nam zbudować obiekt unikatowy w skali kraju, a nawet świata. W podziemiach budynku znajdzie się zbiornik na wodę deszczową. Stamtąd woda trafi do zbiornika wody użytkowej. Następnie deszczówka będzie przefiltrowywana i używana do misek ustępowych oraz podlewania zieleni wokół inwestycji – tłumaczy prezes PPUH Transcom, Władysław Sobiech. - Obiekt będzie wykorzystywał tzw. „zieloną energię”. Dzięki technologii kogeneracji przy okazji wytwarzania energii z gazu na potrzeby ogrzewania wody w basenach czy wentylacji obiekt produkować będzie jednocześnie energię elektryczną. W bryle budynku pojawi się również zielona ściana, która oprócz funkcji dekoracyjnej będzie oczyszczać powietrze wokół inwestycji oraz, co szczególnie istotne w upalne dni, obniżać temperaturę otoczenia.

Aquapark na Brochowie:

  • Basen sportowy - 25x14,5x1,1,3-1,8 m, pow. lustra wody: 363 mkw., 7 torów szerokich na 2 m
  • Basen do nauki pływania - 10x7,5x0,9 m, pow. 75 mkw., 3 tory o szerokości 2,75 m
  • Jacuzzi na 12 osób
  • Brodzik – pow. 20,86 mkw., głęb. 0,4 m, zjeżdżalnia, armatki wodne
  • Basen rekreacyjny (zewnętrzny) – pow. 475 mkw., głęb. 1,3 m (w części brodzika - 0,4 m)
  • Strefa saunarium - 2 sauny fińskie, łaźnia parowa, 2 pokoje do masażu
  • Strefa fitness: siłownia, 2 sale fitness

Czy znasz dawne nazwy ulic we Wrocławiu?

Pytanie 1 z 10
Aleja Karkonoska była kiedyś ulicą:
Niezagospodarowana działka koło Stadionu Wrocław