Wrocław: Przy ul. Strzegomskiej i Robotniczej powstaje imponujący wiadukt [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-01-13 10:11

Trwa budowa trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. Przy ul. Strzegomskiej i Robotniczej powstaje 160-metrowy wiadukt nad torami kolejowymi, po którym będą kursować autobusy i tramwaje. Prace idą pełną parą – jeszcze w grudniu rozpoczęło się wylewanie betonu.

Trasa autobusowo-tramwajowa, zapewniająca bezkolizyjny dojazd z Nowego Dworu do centrum Wrocławia, ma powstać do 2023 roku. W ramach inwestycji wybudowane zostaną dwa wiadukty: nad ul. Smolecką oraz nad torami kolejowymi w pobliżu ul. Strzegomskiej i Robotniczej. Prace przy budowie obu obiektów idą pełną parą.

Wiadukt między ulicą Robotniczą a Strzegomską

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia rozpoczęło się wylewanie betonu na wiadukcie przy ul. Strzegomskiej i Robotniczej. Łącznie na wiadukt trafi 470 metrów sześciennych betonu, a do jego budowy wykorzystane zostanie 650 ton stali i 160 ton zbrojenia. Wiadukt będzie miał 160 metrów długości i pozwoli bezkolizyjnie przejechać nad torami kolejowymi tramwajom i autobusom. Koszt jego budowy to blisko 40 mln zł.

ZOBACZ TEŻ: Wrocław: Rusza budowa kolejnego odcinka trasy TAT na Nowy Dwór

Przypomnijmy, że w listopadzie rozpoczął się drugi etap budowy TAT na Nowy Dwór. W ciągu 17 miesięcy na odcinku od Parku Biznesu do ul. Rogowskiej powstanie 2 km nowej, wydzielonej trasy autobusowo-tramwajowej. Wybudowanych zostanie także 5 nowych przystanków autobusowo-tramwajowych z pełną infrastrukturą. Łącznia trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór liczyć będzie 7 kilometrów, a do dyspozycji pasażerów będzie 15 par przystanków.

Czy znasz dawne nazwy ulic we Wrocławiu?

Pytanie 1 z 10
Aleja Karkonoska była kiedyś ulicą: