Rusza budowa kolejnego odcinka trasy TAT na Nowy Dwór

i

Autor: Urząd Miejski Wrocławia

Wrocław: Rusza budowa kolejnego odcinka trasy TAT na Nowy Dwór

2020-11-06 13:55

81 milionów złotych będzie kosztowała budowa kolejnego odcinka trasy TAT na Nowy Dwór. Drugi etap inwestycji obejmie 2-kilometrowy odcinek pomiędzy Parkiem Biznesu a ul. Rogowską. W ciągu 17 miesięcy powstanie nowa, wydzielona trasa autobusowo-tramwajowa oraz pięć nowych przystanków.

Rozpoczyna się budowa drugiego odcinka trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. Inwestycja będzie kosztować ponad 81 mln zł, a za jej realizację odpowiadać będzie firma ProTra Building.

Na odcinku od Parku Biznesu do ul. Rogowskiej powstanie 2 km nowej, wydzielonej trasy autobusowo-tramwajowej. Wybudowanych zostanie także pięć nowych przystanków autobusowo-tramwajowych z pełną infrastrukturą.

Rusza budowa kolejnego odcinka trasy TAT na Nowy Dwór

i

Autor: mat. prasowe

- Nowa trasa to nie tylko świetna wiadomość dla mieszkańców, ale także możliwość obsługi komunikacyjnej biurowców, które powstały w pobliżu trasy TAT - mówi Piotr Paś, prezes miejskiej spółki Wrocławskie Inwestycje. - Jak zawsze pamiętamy również o rowerzystach oraz pieszych i w ramach tego zadania wybudowana zostanie wydzielona droga rowerowa od Parku Biznesu do ul. Nowodworskiej.

W ramach inwestycji powstanie nowa stacja prostownikowa „Nowodworska” dla zasilania nowych odcinków linii tramwajowej. Przebudowane zostaną też instalacje podziemne m.in. sieć wodociągowa i energetyczna oraz zamontowane zostaną nowoczesne urządzenia sterowania ruchem od ul. Smoleckiej do ul. Rogowskiej.

Wzdłuż TAT pojawi się także nowa zieleń. Tylko na odcinku od ul. Smoleckiej do ul. Rogowskiej posadzonych zostanie 528 drzew w tym: klony, graby, lipy, brzozy, buki, jesiony, dęby czy robinie. Łącznie na dwóch pierwszych odcinkach posadzonych zostanie 765 drzew i ok 30 tys. krzewów.

Budowa odcinka TAT od Parku Biznesu do ul. Rogowskiej ma potrwać 17 miesięcy. Ostatni odcinek od ul. Strzegomskiej do pętli na ul. Rogowskiej jest w fazie projektowania.

Trasa na Nowy Dwór to w sumie 7 kilometrów nowego połączenia komunikacyjnego, które ma zapewnić bezkolizyjny dojazd z Nowego Dworu do centrum Wrocławia. W ramach inwestycji powstają m.in. dwa wiadukty nad ul. Smolecką oraz nad torami kolejowymi w pobliżu ul. Strzegomskiej i Robotniczej. Zakończenie budowy planowane jest w 2023 roku.

Napisy polskich pionierów na urzędzie we Wrocławiu