Skutki wichury we Wrocławiu

i

Autor: Ewa Gazda-Wasilewska

Będzie wiało! IMGW ostrzega przed silnym wiatrem na Dolnym Śląsku

2021-11-04 15:46

W czwartek na przeważającym obszarze Dolnego Śląska będzie mocno wiało. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem, wiejącym z prędkością nawet do 75 km/godz. Ostrzeżenie pogodowe I stopnia obowiązuje w zachodnich powiatach województwa dolnośląskiego.

W czwartek (4 listopada) na Dolnym Śląsku będzie mocno wiało. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem wiejącym w zachodniej części województwa dolnośląskiego. Synoptycy prognozują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 do 40 km/godz., w porywach wiejącego z prędkością nawet do 75 km/godz. Wiatr będzie wiał z kierunków południowych.

W związku z silnym wiatrem w zachodnich powiatach województwa dolnośląskiego obowiązuje ostrzeżenie pogodowe I stopnia. Alert obowiązuje od godz. 15 do północy w czwartek (4 listopada) na terenie Jeleniej Góry, Legnicy, Wałbrzycha oraz powiatów bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, kamiennogórskiego karkonoskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, polkowickiego, świdnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

Ostrzeżenie I stopnia oznacza, że można spodziewać się "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne."

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?
Potężna wichura we Wrocławiu