Skutki wichury we Wrocławiu

i

Autor: Ewa Gazda-Wasilewska

Będzie wiało! IMGW ostrzega przed silnym wiatrem na Dolnym Śląsku

2021-11-30 8:46

We wtorek na przeważającym obszarze Dolnego Śląska będzie mocno wiało. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem, wiejącym z południowego zachodu i zachodu z prędkością nawet do 75 km/godz. Ostrzeżenie pogodowe I stopnia obowiązuje w zachodnich i południowych powiatach województwa dolnośląskiego.

We wtorek (30 listopada) na Dolnym Śląsku będzie mocno wiało. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem wiejącym z południowego zachodu i zachodu. Synoptycy prognozują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 do 35 km/godz., a w porywach wiejącego z prędkością nawet do 75 km/godz.

W związku z silnym wiatrem w zachodnich i południowych powiatach województwa dolnośląskiego obowiązuje ostrzeżenie pogodowe I stopnia. Alert obowiązuje od godz. 12 we wtorek do godz. 2 w nocy z wtorku na środę na terenie Jeleniej Góry, Legnicy, Wałbrzycha oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, jaworskiego, kamiennogórskiego, karkonoskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, polkowickiego, świdnickiego, wałbrzyskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

Ostrzeżenie I stopnia oznacza, że można spodziewać się "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne."

Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Potężna wichura we Wrocławiu