Bezpieczniej we Wrocławiu? Miasto wprowadziło nowy system ostrzegania [AUDIO]

2019-06-03 15:26
System BLISKO ostrzega mieszkańców o zagrożeniach
Autor: Justyna Bortnik System BLISKO ostrzega mieszkańców o zagrożeniach

Duże zadymienie, skażenie chemiczne czy powódź - aplikacja BLISKO będzie ostrzegać przed zagrożeniami dla mieszkańców. Nowy system ostrzegania we Wrocławiu jest już aktywny.

Wrocławianie będą czuć się bezpieczniej. Wszystko za sprawą nowej aplikacji o nazwie "blisko", która będzie błyskawicznie informować o zagrożeniach w mieście - pożarach, wypadkach czy warunkach pogodowych.

>>> Afrykańskie upały w Polsce! We Wrocławiu ponad 30 stopni! [PROGNOZA POGODY]

Przy aplikacji będą współpracować straż miejska, policja, pogotowie ratunkowe czy straż pożarna. - Trzeba obywatelowi powiedzieć, jak się ma zachowywać, trzeba go ostrzec i uprzedzić, a nawet poinformować, żeby jego komfort życia i przebywania w mieście był większy - mówi Wojciech Adamski, dyrektor Centrum Zarządzania kryzysowego we Wrocławiu.

Za pośrednictwem nowego systemu dowiemy się m.in. o zagrożeniach powodziowych czy ewakuacjach. - A także dymach pożarowych czy skażeniach chemicznych np. z przewróconej cysterny. W kanale sms-owym popłyną informacje o bezpośrednich zagrożeniach dla mieszkańców - mówi Bartłomiej Bajak, kierownik Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Dostępne są trzy drogi otrzymywania komunikatów - aplikacja BLISKO, wiadomość e-mail oraz wiadomość sms. Aplikację BLISKO pobrać można poprzez stronę Wrocław.pl. Jest całkowicie bezpłatna i nie zawiera reklam.​

Więcej w materiale reporterki Radia ESKA, Justyny Bortnik:

Czytaj także: Nie będzie częstego koszenia trawników! Czy Wrocław zarośnie?

Zobacz WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE