Biegacz zmarł kilkaset metrów przed metą

i

Autor: pixabay.com Cracovia Półmaraton. Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

Biegacz zmarł kilkaset metrów przed metą. Tragiczny finał Półmaratonu Ślężańskiego

2021-10-04 10:14

Dramatyczne wydarzenie rozegrały się w sobotę na trasie rozgrywanego pod Wrocławiem Półmaratonu Ślężańskiego. Tuż przed zlokalizowaną w Sobótce metą zasłabł 73-letni uczestnik biegu. Mężczyzny niestety nie udało się uratować. Do ostatnich chwil towarzyszyła mu córka, z którą wystartował w biegu.

Tragicznie zakończył się zorganizowany w sobotę (2 października) pod Wrocławiem 13. PANAS Półmaraton Ślężański. Kilkaset metrów przed zlokalizowaną w Sobótce metą zasłabł 73-letni zawodnik. Mężczyźnie na pomoc natychmiast ruszyli ratownicy medyczni. Niestety, 73-latka nie udało się uratować i lekarz stwierdził jego zgon.

- 73-letni biegacz biegł razem z córką, która była z nim do końca. Do mety brakowało im kilkaset metrów… - przekazali dyrektor biegu Wojciech Kacerski oraz dyrektor honorowy Antoni Stankiewicz.

Półmaraton Ślężański uważany jest za jeden z najtrudniejszych półmaratonów ulicznych w Polsce. 21-kilometrowa trasa biegu prowadzi wokół masywu Ślęży, a na uczestników czekają liczne podbiegi – przewyższenie między 4. a 9. kilometrem wynosi blisko 200 metrów. W tegorocznej edycji biegu wzięło udział ponad 1300 biegaczy.

Pobiegli w piżamach przez Świdnik. Aby dzieciom chorującym na nowotwory dodać otuchy
Sonda
Lubisz biegać?