Zatrzymani nastolatkowie odpowiedzą przed sądem

i

Autor: www.policja.pl Zatrzymani nastolatkowie odpowiedzą przed sądem

Bili, więzili w wersalce i zalali wodą mieszkanie. Nastolatkowie staną przed sądem

2016-03-20 13:46

Do brutalnego napadu doszło w Środzie Śląskiej. Trójka nastolatków napadła na 49-letniego przechodnia. Znęcali nad nim w jego mieszkaniu, potem je zniszczyli.  

Policjanci ze Środy Śląskiej zatrzymali podejrzanych o pobicie przechodnia. Napastnicy - wszyscy poniżej 18-tego roku życia - zaatakowali  przypadkowo spotkanego mężczyznę na ulicy, pobili go potem w jego mieszkaniu. Rannego zamknęli w wersalce, a mieszkanie zalali wodą. Teraz staną przed sądem.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Środzie Śląskiej przedstawili trzem młodym mężczyznom zarzut pobicia oraz zniszczenia mienia.

Bicie, zamykanie w wersalce i obcinanie włosów

Sprawcy zaatakowali 49-letniego mieszkańca na ulicy, a następnie wepchnęli go do jego mieszkania. Tam bili go, polewali wodą, a także obcięli włosy. Rannego zamknęli w wersalce. Jakby tego było mało, całe mieszkanie zalali wodą. Pobity mężczyzna musiał skorzystać z pomocy lekarza - informuje aspirant Marta Stefanowska z policji w Środzie Śląskiej.

Nastolatkom grozi więzienie

Jak się potem okazało, podejrzani to dwaj 17-latkowie oraz nieletni w wieku 16 lat. Policjanci przedstawili im zarzuty pobicia oraz zniszczenia mienia. Nieletni odpowie za swój czyn przed sądem rodzinnym. Natomiast jego o rok starszym kolegom za pobicie może grozić kara do 3 lat więzienia. Z kolei przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat odsiadki.

Czytaj także: Odpowie za śmierć córeczki w toalecie