Błażkowa. Najpierw zagryzł psa, później zaatakował ludzi. Bronili się przed wilkiem piłą mechaniczną

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Pixel_mixer /zdjęcie ilustracyjne

Atak wilka na Dolnym Śląsku

Najpierw zagryzł psa, później zaatakował ludzi. Bronili się przed wilkiem piłą mechaniczną

2022-10-25 20:46

Mieszkańcy wsi Błażkowa na Dolnym Śląsku żyją w strachu. W ubiegłym tygodniu doszło tam do dwóch ataków wilka. Dzikie zwierzę najpierw miało zagryźć pilnującego posesji psa, a następnie zaatakować również ludzi. Ci bronili się przed nim piłą mechaniczną!

Jak podaje portal Interia.pl, do krwawego ataku wilka na psa we wsi Błażkowa w gminie Lubawka doszło w miniony czwartek (20 października). Samotny wilk miał zagryźć na jednej z posesji przywiązanego do ogrodzenia psa. Dzień później miało dojść do próby ataku na pracującą w lesie rodzinę. Jak czytamy, niektórym z nich udało się schować, a ci, którzy zostali próbowali odstraszyć zwierzę piłą mechaniczną. Finalnie, do starcia nie doszło i nikomu nic się nie stało.

W rozmowie z polsatnews.pl Bartłomiej Dymek z Nadleśnictwa Kamienna Góra komentował, że zachowanie wilka jest nietypowe. Według niego, dziki i zdrowy wilk trzyma się z daleka od człowieka. "On poczuje nas z daleka, ucieknie, schowa się" - tłumaczy.

Tymczasem, jak czytamy, z relacji mieszkańców wynika, że prób ataku było więcej. Specjaliści podejrzewają, że u osobnika zatracił się naturalny instynkt polowania.

Przypomnijmy, że w Polsce wilki objęte są ochroną.

Sonda
Czy widzieliście kiedyś wilka?
Policjanci eskortowali jelenia w drodze do lasu