Co roku wymyślane są nowe wzory juwenaliowych koszulek

i

Autor: Ekonomalia/facebook.com Co roku wymyślane są nowe wzory juwenaliowych koszulek

Bluzy, koszulki i torby uczelni. To teraz noszą wrocławscy studenci! [ZDJĘCIA, AUDIO]

2016-04-12 13:51

Studenci z Wrocławia chętnie utożsamiają się ze swoimi uczelniami poprzez noszenie rzeczy z odpowiednimi logami. Przed tegoroczną serią imprez juwenaliowych na rynku studenckim pojawiły się nowe wzory koszulek wydziałowych. Zobaczcie je!

UE Hogwartem DŚ

Na koszulkach Uniwersytetu Ekonomicznego dominuje hasło: "Hogwart Dolnego Śląska".

- IE - nasz wydział Inżynieryjno - Ekonomiczny ma hasło "Ledwo zipię". Sa jeszcze: NE, czyli Niby Ekonomiczny czy Wydział ZIF, czyli Zagarniemy Ich Forsę - opisuje Paweł Bruśnik z głównego sztabu Ekonomaliów 2016.

Politechnika Wrocławska

- Myślę, że bardzo ciekawą koszulkę w tym roku ma Wydział Matematyki. Znajdują się na niej dwie chmurki, takie jak mamy w trakcie dialogu w komiksach. W środku jednego jest napis: "Wy, matematycy jesteście jacyś dziwni". W drugim odpowiedź: "Udowodnij!" - Anita Pelak, koordynatorka juwenaliów Politechniki Wrocławskiej.

Studenci Politechniki Wrocławskiej mogą sobie też kupić bluzy uczelni:

Chcecie wiosną wyróżniać się Bluzą PWr wśród studentów innych uczelni? Jeśli tak, to już 26 stycznia ruszają zamó...Opublikowany przez Bluzy Politechniki Wrocławskiej na 18 styczeń 2016

Po co studentowi wydziałowa koszulka?

Reporter Radia ESKA Wojtek Góralski zapytał o to studentów Uniwersytetu Ekonomicznego.

- Te koszulki wbijają się jakoś w popkulturę. Sa nawiązania do Harrego Pottera na przykład. To mi się naprawdę bardzo podoba - deklaruje jeden z zapytanych.

- Przede wszystkim pokazują dystans. Nie są takie, że Uniwerystet Ekonomiczny, to musimy być poważni, tylko pokazują humorystyczne podejście - dodaje inny student UE.

Podobne koszulki tworzą również studenci pozostałych wrocławskich uczelni. Najwięcej ich zobaczymy z pewnością na imprezach juwenaliowych, które wystartują 4 maja i potrwają do 21 maja. 

Ekonomalia startują 18 maja

i

Autor: Ekonomalia/facebook.com Ekonomalia startują 18 maja
Każdy wydział chce mieć swój wór koszulki

i

Autor: Ekonomalia/facebook.com Każdy wydział chce mieć swój wór koszulki

Więcej w materiale reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

Czytaj także: Wielkie, kafelkowe serce na Nadodrzu [GALERIA ZDJĘĆ]​