Organizacja tegorocznych Wittigaliów rozpoczęła się już w październiku zeszłego roku

i

Autor: Mat. pras. Politechniki Wrocławskiej Organizacja tegorocznych Wittigaliów rozpoczęła się już w październiku zeszłego roku

Najlepsze w Polsce juwenalia są we Wrocławiu! [GALERIA]

2015-11-09 17:01

Wittigalia zwyciężyły w ogólnopolskim konkursie ProJuvenes na najlepsze studenckie święto. Plebiscyt co roku organizuje Parlament Studentów RP. Obejrzyjcie jak wyglądała impreza, której żadna inna w kraju nie dorówna!

Zwycięskie juwenalia wybrali sami studenci. We Wrocławiu Komisja Juwenaliowa zachęcała do głosowania bardzo energicznie i na różne sposoby – na przykład w internecie czy przez organizację wystawy zdjęć z Wittigaliów. W strefie Kultury Studenckiej powstał też punkt, w którym codziennie można było oddawać głosy.

Plebiscyt trwał w całym kraju ponad dwa tygodnie. Wittigalia miały sporą konkurencję. O zwycięstwo w finale walczyły z XXIV Lubelskimi Dniami Kultury Studenckiej Kozienalia 2015, Królewskimi Juwenaliami UKW, Juwenaliami Gliwickimi (IGRY), Festiwalem Muzycznym Juwenalia Poznań i AFERĄ 2015 (juwenalia w Gdańsku).

Dopracowane w każdym szczególe

Organizacja takiej studenckiej imprezy to nie jest łatwa sprawa. Przy stworzeniu i koordynacji Wittigaliów pracowało ponad sto osób, a pierwsze przygotowania ruszyły już w październiku 2014 roku.

Dzięki temu tegoroczne juwenalia studentów Politechniki Wrocławskiej składały się z niemal 50 wydarzeń – od akademii filmowej, przez projekt P.I.W.O., maraton tańca i Rajd o Puchar Rektora, po Juwenalia Językowe i Wampiridę.

Zobaczcie jak świętowali studenci:

Czytaj także: Miasto nie pomoże taksówkarzom w walce z Uberem [AUDIO]