Bolesławiec. Najpierw ukradł rower, a później z nożem przywłaszczył wódkę

2020-06-30 0:26 MT
Radiowóz Policji
Autor: Małopolska Policja Dolnośląskie: Zasłabł na komendzie Policji w Bolesławcu. 32-latek NIE ŻYJE! / Zdjęcie poglądowe

Na 3 miesiące do aresztu trafił 20-latek podejrzany o popełnienie m.in. kradzieży rozbójniczych. Sprawca został zatrzymany bezpośrednio po dokonaniu przestępstwa z użyciem noża. Mężczyzna uciekał przed policjantami na rowerze, który ukradł dzień wcześniej. Mundurowi udowodnili mu dodatkowo popełnienie jeszcze innej kradzieży rozbójniczej w drogerii na terenie miasta. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży rozbójniczej na terenie jednego ze sklepów spożywczych, natychmiast ruszyli w teren. Mężczyzna miał tam grozić nożem i ukraść dwie butelki alkoholu o wartości 100 zł. Po ustaleniu rysopisu sprawcy mundurowi zatrzymali napastnika, który uciekał przed nimi na rowerze skradzionym dzień wcześniej.

Wrocław: Spieszył się do dziewczyny i stracił prawo jazdy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

W wyniku zebranych informacji funkcjonariusze ustalili, że 20-letni mieszkaniec Bolesławca w dniach 23-25 czerwca popełnił 3 przestępstwa. Ma na koncie kradzież rozbójniczą w drogerii, skąd ukradł 4 flakony perfum o wartości 1000 zł, kradzież rozbójniczą w sklepie spożywczym, po której natychmiast został zatrzymany oraz kradzież roweru o wartości 1100 zł.

- Sąd na podstawie wniosku Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 20-latkowi za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - relacjonuje Anna Kublik-Rościszewska, rzeczniczka prasowa bolesławieckiej policji.

Odzyskany przez policjantów jednoślad został przekazany właścicielowi.