Walter R.

i

Autor: Policja Kamienna Góra Walter R. skazany na dożywocie

"Brzytwa" siedział w więzieniu za dwa zabójstwa. Gdy żądny krwi 81-latek wyszedł na wolność, znów zabił

2021-12-17 15:42

Walter R. (81 l.), znany w półświatku jako "Brzytwa", skazany na dożywocie za zabójstwo. Mężczyzna miał w grudniu ubiegłego roku zamordować siekierą Zygmunta S. (67 l.), partnera od narkotykowych interesów. To już kolejna zbrodnia na jego koncie. W 1988 roku mężczyzna zabił kobietę i mężczyznę, za co spędził 25 lat w więzieniu. Pobyt za kratami niczego go jednak nie nauczył.

Sąd Okręgowy w Jelenie Górze skazał 81-letniego Waltera R. na dożywocie. Mężczyzna był oskarżony o zabójstwo mężczyzny w Kamiennej Górze. O wyroku, który zapadł w piątek przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze poinformował, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. Walter R. został oskarżony o zabójstwo 68-letnego Zygmunta S., którego miał dokonać 11 grudnia 2020 r. w jednym z mieszkań w Kamiennej Górze. Oskarżono go również o nielegalne posiadanie broni i środków psychotropowych. K. został zatrzymany w styczniu 2021 r. i od tego czasu przebywał w areszcie.

Czytaj również: Tajemnicza śmierć Dawida i Adriana. Ojciec w rozpaczy: "Nie rozumiem tego, co się stało"

Walter R. to znany policji recydywista, który w półświatku jest znany jako "Brzytwa". Mężczyzna w 1988 roku zamordował dwie osoby. Jego pierwszą ofiarą była Kazimiera G. Jej zwłoki zostały poćwiartowane i porzucone w kamieniołomie. Podobny los spotka złotnika z Jeleniej Góry. Te dwa zabójstwa zostały udowodnione Walterowi R. Odsiedział za nie 25 lat więzienia, wyszedł w 2015 roku.

Zabójstwo w Rzeszowie