Niewykluczone, że dziś w nocy nad Wrocławiem znowu przejdzie burza

i

Autor: unsplash.com/CC0/pexels.com Niewykluczone, że dziś w nocy nad Wrocławiem znowu przejdzie burza

Burza we Wrocławiu. Drzewa powyrywane z korzeniami, piorun uderzył w dach budynku

2016-07-12 9:49

Nawałnica trwała kilka minut. To wystarczyło by poprzewracać drzewa i pourywać linie elektryczne. 

Po wczorajszych burzach dolnośląscy strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy. Ratownicy najczęściej wyjeżdżali do poprzewracanych drzew i pourywanych gałęzi. W samym Wrocławiu zanotowano około 50 interwencji. 

Płonący dach

Poważne zagrożenie pojawiło się przy ulicy Wiosennej, gdzie w dach budynku strzelił piorun i zapaliła się więźba dachowa. Strażacy na szczęście jednak szybko ugasili ogień. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu potwierdził nam też, że w kilku przypadkach drzewa zostały wyrwane z korzeniami i opierały się o budynki. Ze wstępnych ustaleń wynika jednak, że żadne zabudowania nie ucierpiały. 

Czy czeka nas kolejna burzowa noc?

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków dziś we Wrocławiu ma być nieco chłodniej niż w poniedziałek. Temperatura maksymalna ma wynosić 25 stopni Celsjusza. Na niebie będzie jednak sporo chmur, w ciągu dnia nie powinno jednak padać. Za to  w nocy, jak podaje IMGW, na wschodzie województwa może wystąpić momentami nawet bardzo silny deszcz. Meteorolodzy nie wykluczają też, że nad samym Wrocławiem znowu przejdzie burza.

Rano na chodnikach widać było jeszcze połamane gałęzie

i

Autor: Joanna Strutyńska Rano na chodnikach widać było jeszcze połamane gałęzie

Czytaj także: Wrocław: Złapany złodziej rowerów. Jak ustrzec się przed kradzieżą jednośladu? [WIDEO, AUDIO]