Burza we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Gdzie jest burza? [28.06.2022 ALERT IMGW]

i

Autor: pixabay Burza we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Gdzie jest burza? [28.06.2022 ALERT IMGW]

Burza we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Gdzie jest burza? [28.06.2022 ALERT IMGW]

2022-06-28 7:48

Burzowy poranek, we wtorek 28 czerwca, we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. W części regionu obowiązuje ostrzeżenie II stopnia, a w części I stopnia. Gdzie jest burza? Sprawdźcie szczegóły.

Gdzie jest burza? Wtorek, 28.06.

Przed nami burzowy poranek we Wrocławiu i na części Dolnego Śląska. W regionie obowiązuje alert pogodowy II i I stopnia ostrzegający przed gwałtownymi burzami.

ZOBACZ TEZ: Koszmar pod Karpaczem. Autobus roztrzaskał się na drzewie, dwie osoby ciężko ranne

Województwo dolnośląskie znajduje się w strefie burz już od wtorku, 28 czerwca, od 4 nad ranem. Kolejne burzowe chmury pojawiły ok. godz. 7. IMGW dla 10 powiatów Dolnego Śląska wydał ostrzeżenie II stopnia przed burzami z gradem. Dotyczy to powiatów: dzierżoniowskiego, jaworskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, strzelińskiego, świdnickiego, Wałbrzycha, wałbrzyskiego, ząbkowickiego i złotoryjskiego.]

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm, oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

Burza we Wrocławiu 28.06.

We Wrocławiu i okolicach oraz w Legnicy i Zagłębiu Miedziowym obowiązuje alert I stopnia.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć okresami silne opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

Ostrzeżenia obowiązują do godz. 12 we wtorek, 28 czerwca.

Wichura na Dolnym Śląsku. Ponad 1300 interwencji straży.
Sonda
Czy boisz się burzy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE