Koszmar pod Karpaczem. Autobus roztrzaskał się na drzewie, dwie osoby ciężko ranne

i

Autor: Tomasz Golla Koszmar pod Karpaczem. Autobus roztrzaskał się na drzewie, dwie osoby ciężko ranne

Koszmar pod Karpaczem. Autobus roztrzaskał się na drzewie, dwie osoby ciężko ranne

2022-06-27 12:35

Osiem osób rannych, w tym dwie ciężko, w sumie 14 poszkodowanych. To koszmarny efekt wypadku, do którego doszło w niedzielę (26 czerwca) po południu w miejscowości Ogorzelec w Przełęczy Kowarskiej pod Karpaczem, gdzie autobus z wycieczką uderzył w drzewo.

Do koszmarnego zdarzenia doszło w niedzielę, 26 czerwca, przed godz. 17. Na drodze DW 367 w Ogorzelcu, w Przełęczy Kowarskiej, autokar zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Następnie w tył pojazdu wjechał jeszcze osobowy volkswagen.

ZOBACZ TEŻ: Tragiczny pożar strzelnicy na Dworcu Świebodzkim. Zapadł wyrok w koszmarnej sprawie

Autokarem podróżowało 26 osób. W większości byli to seniorzy spod Radomia, którzy wybrali się na wycieczkę na Dolny Śląsk. Najpierw byli w Krzeszowie, następnie jechali do Karpacza.

W autobusie poszkodowanych zostało 14 osób, w tym osiem trafiło do szpitali. Dwie osoby były w bardzo ciężkim stanie. - Na szczęście ich stan się ustabilizował. Mają liczne złamania kończyn górnych i dolnych, a także urazy głowy i twarzy – powiedziała nam sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka, rzeczniczka komendanta powiatowego policji w Kamiennej Górze.

Tragiczny wypadek na trasie koło Ogorzelca

Tymczasem autem osobowym, które uderzyło w autobus, jechało pięć osób. Nikt nie została ranny z tego pojazdu.

Trwa ustalenia przyczyn koszmarnego wypadku. Kierowca autobusu był trzeźwy, nic nie wykazał również test na obecność narkotyków. - Kierowca jest w szoku. Na razie nie udało się go przesłuchać – powiedziała nam w poniedziałek rano rzeczniczka kamiennogórskiej policji.

Akcja ratownicza trwała w miejscu zdarzenia kilka godzin. Uczestniczyło w niej 20 zastępów straży pożarnej (w sumie 62 strażaków), dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia, pięć karetek pogotowia oraz cztery patrole policji.

Sonda
Czy miałeś kiedyś groźny wypadek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE