Koszmar pod Karpaczem. Autobus roztrzaskał się na drzewie, dwie osoby ciężko ranne

i

Autor: Tomasz Golla Koszmar pod Karpaczem. Autobus roztrzaskał się na drzewie, dwie osoby ciężko ranne

Koszmar pod Karpaczem. Autobus roztrzaskał się na drzewie, dwie osoby ciężko ranne

2022-06-27 12:35

Osiem osób rannych, w tym dwie ciężko, w sumie 14 poszkodowanych. To koszmarny efekt wypadku, do którego doszło w niedzielę (26 czerwca) po południu w miejscowości Ogorzelec w Przełęczy Kowarskiej pod Karpaczem, gdzie autobus z wycieczką uderzył w drzewo.

Do koszmarnego zdarzenia doszło w niedzielę, 26 czerwca, przed godz. 17. Na drodze DW 367 w Ogorzelcu, w Przełęczy Kowarskiej, autokar zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Następnie w tył pojazdu wjechał jeszcze osobowy volkswagen.

ZOBACZ TEŻ: Tragiczny pożar strzelnicy na Dworcu Świebodzkim. Zapadł wyrok w koszmarnej sprawie

Autokarem podróżowało 26 osób. W większości byli to seniorzy spod Radomia, którzy wybrali się na wycieczkę na Dolny Śląsk. Najpierw byli w Krzeszowie, następnie jechali do Karpacza.

W autobusie poszkodowanych zostało 14 osób, w tym osiem trafiło do szpitali. Dwie osoby były w bardzo ciężkim stanie. - Na szczęście ich stan się ustabilizował. Mają liczne złamania kończyn górnych i dolnych, a także urazy głowy i twarzy – powiedziała nam sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka, rzeczniczka komendanta powiatowego policji w Kamiennej Górze.

Tragiczny wypadek na trasie koło Ogorzelca

Tymczasem autem osobowym, które uderzyło w autobus, jechało pięć osób. Nikt nie została ranny z tego pojazdu.

Trwa ustalenia przyczyn koszmarnego wypadku. Kierowca autobusu był trzeźwy, nic nie wykazał również test na obecność narkotyków. - Kierowca jest w szoku. Na razie nie udało się go przesłuchać – powiedziała nam w poniedziałek rano rzeczniczka kamiennogórskiej policji.

Akcja ratownicza trwała w miejscu zdarzenia kilka godzin. Uczestniczyło w niej 20 zastępów straży pożarnej (w sumie 62 strażaków), dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia, pięć karetek pogotowia oraz cztery patrole policji.

Sonda
Czy miałeś kiedyś groźny wypadek?